| uningermik a întrebat:

Ce credeti despre masturbare?

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Este o acţiune absolut normală.

| Zenithf a răspuns:

Un tip se duce la doctor:"Dom' doctor, nu stiu ce-i cu mine, ma simt slabit, de multe ori am senzatia ca lesin", il consulta doctorul, ii pune diferite intrebari, pana da de problema: "dumneavoastra cat de des faceti dragoste", "pai, cam de 2 ori pe zi", "hmm, destul de des, s-ar putea sa fie din cauza asta", "oh domnul doctor, ce m-am linistit, eu m-am temut sa nu fie de la masturbare". rolling on the floor
Ce sa cred, e un viciu, si eu sunt un vicios, nu pot scapa de asta... straight face

| Narfundo a răspuns:

95% din oameni de pe tot globul asta pamantesc si-o face in timp ce citesti tu aicihappy.

| Altair22 a răspuns:

Niciodata nu mi-a placut autostimularea big grin Decat "stimularea" provocata de o femeie...

Iti zic eu, daca ai prieten/prietena... n'ai sa te mai gandesti la masturbare. Pe bune happy

Aaa. si aviz amatorilor, eu m'as spala cu apa si sapun de 2-3 ori atat inainte cat si dupa big grin

| вяυηєтα a răspuns:

Buna. Eu nu voi zice ca masturbarea este pentru obsedatii sexual, pentru ca nu e chiar asa, parerea mea; totusi, eu gasesc putin injositor pentru o fata sa se masturbezethinking Un baiat te poate satisface de 100 de ori mai bine decat o faci tu singura; eu personal as putea sta foarte mult timp fara sex, fara a simti nevoia sa ma masturbez; nu am facut-o niciodata si nici nu sunt tentata sa o fac. Chiar daca nu as avea iubit, as putea rezista si fara sa ma "autostimulez". Dar pana una alta, la noi in tara e democratie si fiecare face ce vrea. Dar sunt de acord cu Andalu: unele persoane chiar abuzeaza de masturbarestraight face

| andalu a răspuns:

Cred ca pentru unele persoane care au un apetit sexual mai ridicat este un lucru ok pentru ca le elibereaza de frustrari.
Totusi nu am cum sa am o parere buna de cei care abuzeaza de masturbare.

| andalu a răspuns:

Vasiledumitru nu cred ca e un argument prea ok.Sunt mamifere care nu stiu tabla inmultirii(sau, de ex, balenele stiu cumva 4x8 =?), asta inseamna ca noi, oamenii, nu ar trebui sa stim asta? Sau alt exemplu mai concret: noi folosim hartie igienica si alte mamifere nu. Ce zici, renunti la hartia igienica pentru a fi in randul celorlalte animale? Probabil ca nu ai stiut sa exprimi corect ceea ce cu adevarat gandeai sau chiar gandesti prost happy

| vasiledumitru a răspuns:

Oamenii sunt mamifere si inca n-am vazut mamifere sa se masturbeze, oare de ce, oare e natural acest lucru?
Plus ca e si mare pacat.

| uningermik explică:

Eu am 17 ani da nu am facut eu asta dar am auzit de la niste fete mai mici ca mine care fac asta...De asta am intrebat ce credeti voi...

| florynnaa a răspuns:

Nu cred nimic laughing ce mai intrebare...:-J

| elena10 a răspuns:

Cati ani ai?

| elena10 a răspuns:

Eu una cred ca asta fac obsedatii sexual care nu sunt in stare sa faca sex cu fata si incearca sa-si potoleasca fanteziile singur. Sper ca n-am fost prea directabig grin