| Xulescu_7496 a întrebat:

Ce diferenta e intre dragoste la prima vedere si atractie?

Răspuns Câştigător
| Prishille a răspuns:

Ca sa iti raspund la intrebare:nici o diferenta. dragostea la prima vedere, eu personal nu cred ca exista, ci e doar atractie fizica.

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Pentru mine nu este acelasi lucru. Sa-ti spun ceva : Eu am trait o astfel de dragoste la prima vedere. Nu era atractie, chiar era dragoste. Auzisem de acest baiat stiam multe despre el, dar nu-l vazusem niciodata. Si cu prima ocazie am fost sa-l cunosc si cand l-am vazut a inceput sa-mi bata inima mai tare, sa mi se inmoaie picioarele si sa simt un gol in stomac (si nu era pentru ca imi era foame). Nu era atractie fizica, chiar daca mi se parea frumos, chiar imi placea, chiar incepusem sa tin la el... asta si pentru ceea ce auzisem despre el.
Diferentele sunt in manifestare. La dragoste simti ceva, iar la atractie... e dorinta aceea puternica de a domina.

| Mao a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere, cam asta e diferenta. Sa iubesti (la urma urmei asta inseamna dragoste) pe cineva iti ia mult timp, nu poti sa ai o conversatie cu persoana respectiva si dupa sa spui 'a fost dragoste la prima vedere' pentru ca nu e asa. A fost doar atractie si mai apoi iubire, poate. (:

| VadTot a răspuns:

Deci tocmai ti ai dat singur raspunsul deoare ce dragostea la prima vedere este doar o puternica atractie fizica si doar atit!happyok?

| Sapphire a răspuns:

Crezi ca e dragoste la prima vedere, dar de fapt e doar o atractie fizica prea puternica. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu m-am indragostit odata la prima vedere dar si atractiv.La prima vedere este ceva direct, instantaneu, nu pre stiu cum sa-ti spun.Atractia este o dragoste, dar trebuie sa te intalnesti cu persoana sa o cunosti si dupa aceea, ok? Pa!