| eretgew a întrebat:

Ce dimensiune are un ovul?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din punct de vedere morfologic, dimensiunea ovulului ajuns la maturitate are diametrul de circa 200 microni. Fiindca este micronic acesta NU poate fi vazut cu ochiul liber, deci este INVIZIBIL. Poate vei intelege mai multe dupa ce vei citi despre modul de formare a ovulului si vei viziona filmul eliberarii unui ovulul dintr-un folicul maturizat. Multa sanatate! http://www.suntmamica.ro/preconceptie/cum-arata-in-realitate-un-ovul-6029

| relian a răspuns:

Cauta frate pe net sau voi folositi netu doata pentru chat si atat laughing
0.1mm asa in general.
Incercati sa folositi calculatoarele si nentu asta nu doara pentru jocuri, sau Facebook cautai cu el ce vreti sa stiti laughing

| sofisis a răspuns (pentru relian):

E grele cu google-ul. E mai simplu asa

Răspuns utilizator avertizat