| Mihaela_5726 a întrebat:

Ce e din viziunea voastra dragostea? iubirea? fericirea?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Primele(sau prima) nu le mai comentez.Mi s-a luat,pe bune acum.

Ştii momentele alea când razi din toata inima si ai o stare euforica pentru ca te multumeste complet ceva anume? Un succes,o veste buna,ca te indragosteti si altele? Asta e de scurta durata pentru ca mereu se intampla ceva care te debusoleaza oarecum,dar e fericire.
Nu poti sa-i creezi o prelungire prea mre pentru ca asa e... poti ajunge la un stadiu cand te simti implinit doar.

Acum s-o luam pe alta parte,cu(,)care eu nu prea's de acord,in conceptul lui Budda fericirea era starea in care poti sa zambesti mereu si sa-ti pastrezi calmul,astfel ajutandu-i pe ceilalti. Eliberarea de suferinta,de ura,resentimente, si la care poti ajunge practicand o anumita forma de meditatie, dar deja devine prea complicathappy

4 răspunsuri:
| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Nu exista fericire iubirea e de-o vara iar dragostea neimpartasita

| Sheili a răspuns:

Toate 3

| BeatriceKnowles a răspuns:

Toate,ca o data ce e esti iubit esti si fericithappy

| Denisa444 a răspuns:

Astea trei sunt 3 lucruri esentiale in viata pentru care merita sa lupti