| ioanamaria2000 a întrebat:

Ce e mai important? Aspectul fizic sau personalitatea?

37 răspunsuri:
| ElisaAna a răspuns (pentru anonim_4396):

As da, daca simt vreo conexiune ceva. Daca ma lasa total rece din orice punct de vedere nu ar avea rost, ne amagim

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

"Nu noi alegem si femeile ne aleg pe noi"
Pe bune? Tu asta faci? Aștepți să fi ales? laughing
Teoretizezi prea mult totul iar viața reală nu prea se potrivește cu ce presupui tu (pentru că sunt presupuneri, atâta timp cât n-ai testat, sau atâta timp cât ce-ai testat a fost un rateu).
Nu spune nimeni că atracția fizică nu are un rol, dar în nici un caz rolul dominant care hotărăște tot.
Atracția fizică între bărbat și femeie e universală și există prin definiție, dar nu ea hotărăște care exemplare umane se cuplează între ele.
Pentru că omul e o ființă predominant rațională și își alege partenerul după multe alte criterii nu doar după atracția fizică precum satirii.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Acum 59 minute | Hammurabi a răspuns:
Declară răspunsul câştigător
Atracția fizică față de sexul opus există indiferent că vrei tu sau nu și e ceva natural.
Dar oamenii nu acceptă să facă sex cu orice partener aparținând sexului opus, ci îi selectează folosind rațiunea, după anumite criterii. Criterii care nu sunt identice la toată lumea.

in sfarsit ai inteles ceea ce vreau sa spun

| Theo94 a răspuns:

Amandoua.

| mentholinks a răspuns:

Daca mi se scoala, personalitatea, daca nu mi se scoala, aspectul fizic.

| CleanHeart a răspuns:

Personalitatea.
Cei prosti vor spune că doar oamenii urâți aleg asta.

| ElaIliesi a răspuns:

Ambele