| Kornuletz540 a întrebat:

Ce este mai bine, o viață trăită cu o soție sau iubită care în aparență este femeia extraordinară, dar apoi afli că este o scorpie geloasă, egoistă, manipulatoare, cu clanța mare ce te ceartă la fiecare greșeală sau tentativă de a lega prietenii cu alte femei și se ține după tine ca o lipitoare? Sau una în care să fii singur și să întâlnești cu cel puțin două femei tinere și super sexy pe săptămână și să te bucuri de trupurile lor ori de câte ori vrei sau ai ocazia?

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai expus doua situatii ipotetice dar extreme, ai creat prin acest 2 scenarii o distanta ca intre Iad si Rai, Cer si Pamant!

in realitate este nevoie doar de o singura femeie, o sotie care sa fie pe placul tau si cu care sa rezonezi, caci daca este precum cea din primul tau exemplu, aceasta doar disimuleaza ca este femeie extraordinara...si apoi devine scopie, ea a fost cu siguranta asa de la inceput, doar ca s-a prefacut ca fiind de treaba si iubitoare!
ce este mult strica sa stii...deci si daca ai 2 femei diferite in fiecare searawinking

deci eu as alege varianta cu 1 sotie/iubita dar pe gustul meu, fara excese de furie, gelozie sau care sa fie "actrita", la inceput de treaba si apoi o rautacioasa

| Kornuletz540 explică (pentru Simpatic):

În legătură cu ceea ce ai zis ultima oară, exact așa a făcut tata, s-a însurat din dragoste cu mama, care la început era foarte de treabă și înțelegătoare, dar din cauza unor circumstanțe nefericite din trecutul ei, a devenit pe parcurs rea și certăreață și a ajuns să-i mănânce zilele, la un moment dat, el s-a apucat de băutură din cauza ei, și avea pusee de violență și crize de nervi, perioadă care m-a afectat foarte mult, mental mai ales.

| Violleta2022 a răspuns:

Hotaraste-te: ori sotie iubitoare ori scorpie geloasa?
Sunt 2 personalitati opuse!

Un om nu se schimba niciodata, ori este iubitoare si extraordinara de la cap la coada, ori este geloasa si certareata de la cap la coada, ca omul nu se poate schimba peste noapte, iar asta se vede intr-o relatie, chiar si intr-o relatie foarte scurta.

Nu uita: este doar decizia ta sa-ti alegi o femeie asa cum iti place si daca ai cat de cat capacitate intelectuala, poti sa-ti alegi o femeie inteligenta, fermecatore si iubitoare cu care poti avea o viata fericita si lunga, plina de satisfactii.

Cat priveste sa fii singur toata viata, aia nu-i viata, chiar daca tie ti se pare ca intalnitul a doua curvulite sexy pe saptamana, unde platesti bani ca alea sa te satisfaca sexual, dar nu-i decat sex patetic, fiindca la sfarsitul zilei esti tot singur, tot nefericit si tot neimplinit ca om.

| dullcat a răspuns:

Niciuna.De ce ti-ai face un astfel de scenariu? Cum iti asezi asa dormi, deci in locul tau as alege cu cap, chiar si atunci cand nu ai ce alege.

| Kornuletz540 explică (pentru dullcat):

În ziua de azi, cu tot Internetul și toate aplicațiile mobile la îndemână, mereu ai de unde alege, ca la un bufet suedezhappy

| dullcat a răspuns (pentru Kornuletz540):

Evident, ma refeream la situatia cand pare ca nu ai ce alege, cum e scenariul dat.Adica alegi a treia varianta: Niciuna din cele de mai sus. laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Ambele sunt la fel de rele.
Femeia te induce la pierzania sufletească, in timp ce femeile din exemplul 2 te duc pe calea pierzaniei trupului și rațiunii.
Viața trebuie sa fie echilibrata, nu la extreme, zic eu.

| VoidEternal a răspuns:

Ce facem aici, vorbim discuții? Ceva îmi spune că pentru tine niciuna dintre cele doua variante nu e valabilă. A doua cu absolută siguranță nu.

Și apropo, orice femeie normala la cap s-ar uita strâmb dacă soțul ei încearca sa lege prietenii cu alte femei. La fel cum e valabil și invers. De ce ai avea nevoie de prietenii cu alte femei dacă ești însurat? De pe ce planeta ai aterizat?

| Kornuletz540 explică (pentru VoidEternal):

Dar cine spune că nu poți avea prietenii cu alte femei chiar dacă ai soție, asta e mentalitate tipic comunistă, nu mai suntem în anii 70-90, ne-am occidentalizat și modernizat între timp.

| VoidEternal a răspuns (pentru Kornuletz540):

Boss, una e sa îți păstrezi prietenele și prietenii pe care ii aveai când intri într-o relație serioasă, chestie complet rezonabilă, și alta e să cauți activ sa legi "prietenii" cu persoane de sex opus. Orice persoană care te lasă așa de capul tau și zice că asta e ok, nu da doi rahati pe relația voastră, eventual doar îi convin niste aspecte materiale de exemplu.

Nu înveți despre relațiile interpersonale de pe pornhub și nici de pe insula iubirii, ci traind între oameni, iar oamenii normali nu privesc cu ochi buni genul asta de comportament la partenerul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una, nici alta. În prima varianta e un calvar iar la a doua, desfrânare.

| Lupică27 a răspuns:

Ma dor ochii numai cand citesc astfel de intrebari tampite.

| Robert2526 a răspuns:

Viata buna e asa:

pana la 30 de ani, umbli cu femei zi de zi si nu iti pasa de nimic.
Dupa 30 de ani, iti iei sotie cuminte si serioasa si lasi si tu femeile si te dedici doar ei

| ElenaCora a răspuns:

Vezi că treaba cu "a te bucura de trupurile lor" poate veni la pachet cu niscai boli venerice. Adică fetele or fi te treabă, nu zic nu, dar așa cum sunt cu tine, sunt și cu alții. Bolile nu sunt cele mai drăguțe... HIV, sifilis, chiar și HPV ( despre care se vorbește că ar putea fi cauza cancerului de col uterin) afectează și bărbații în egală măsură ( și ei pot face cancer). Doar că voi sunteți purtători asimptomatici până să apară simptomele grave. Schimbă iubita/soția cu una serioasă și blajină. Un pic de gelozie nu strică ( înseamnă că te iubește)

| Kornuletz540 explică (pentru ElenaCora):

Asta nu se aplică în cazul în care și tu, și ele sunteți total sănătoși sexual, și nu mai este nevoie de protecție sau pilule.