| kiatres56 a întrebat:

Ce este sarcina extrauterina?
Cum se manifesta?
Care sunt simptomele?

3 răspunsuri:
| тecнιннιlα a răspuns:

Din cate mi-a explicat ginecologul o sarcina extrauterina este atunci cand sarcina se dezvolta in-afara uterului si trebuie facuta intrerupere de sarcina deoarece va creste intr-un loc in cre nu trebuie si poate pune in pericol viata mamei. Dar mi multe informatii si mai utile le gasesti cu un search pe google.

| Violleta2022 a răspuns:

Sarcina extrauterina este sarcina care nu se fixeaza in uter, asa cum ar fi normal, ci anormal, pe ovar sau trompe. Necesita operatie imediata, fiindca iti poate pune in pericol viata.