| keytleen a întrebat:

Ce este un lubrifiant?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
LUBRIFIÁNT, lubrifianți, s. m. Material vâscos sau praf care se introduce între suprafețele de contact a două corpuri solide cu mișcare relativă, pentru a forma un strat subțire care să înlocuiască frecarea uscată cu una fluidă și să împiedice sau să reducă astfel uzura, încălzirea etc. [Pr.: -fi-ant] – Din fr. lubrifiant.
Sursa:Http://dexonline.ro/definitie/lubrifiant
Te pup!

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

E o chestie vâscoasă rolling on the floor

| Laurentiu_4547 a răspuns (pentru Azµre):

laughing)

| Azµre a răspuns (pentru Laurentiu_4547):

Greu rău să îți dai seama ce vrea să fie un lubrifiant...

| Laurentiu_4547 a răspuns (pentru Azµre):

încă o întrebare stupida nimic nou big grin

| Azµre a răspuns (pentru Laurentiu_4547):

Corect...

| Vi003 a răspuns:

Substantiv comun, genul masculin, nr. sg.

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Gen ca uleiul de la roti sau de la usi...

| Hulk16 a răspuns:

Numai raspunsuri la baza.Lubrifiantul este o substanta gelatinoasa care are rolul de a diminua frecarea.In cazul sexului e nevoie de o mica lubrifiere a vaginului si chiar si a penisului.De obicei aceasta lubrifiere este facuta natural, de un lichid eliminat de niste glande aflate in vagin, dar se poate intampla ca fata sa nu elimine destul lichid pentru lubrifiere iar in acest caz e nevoie de lubrifiant pentru a inlocui lichidul respectiv happy