| ////////////// a întrebat:

Ce faci atunci cind esti disperat, trist si crezi ca tot ce faci nimic nu este de folos, te simti singur intr-o lume mare?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Incerci sa vezi partile bune din intamplarile trecute. Un fel de "remember the time" si nu ai cum sa nu tresari cand te gandesti la lucrurile bunehappy
Cauta sa nu cazi in prapastia autocompatimiriiwinking
Fa lucruri care iti plac, care te tin in miscare, care te fac fericit.Si nu zi ca nu sunt, ca nu e asa. E imposibil sa nu iti placa ceva, sa nu ai vreun hobbyhee hee

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ascult muzică şi meditez. Depinde de caracter...pe mine mă ajută happy
Îmi pare rău dacă eşti într-o astfel de stare... poate te putem ajuta cumva happy

| undercovergirl a răspuns:

Gandesti pozitiv! happy
De multe ori este bine sa nu te mai gandesti la diversele probleme cu care ne confruntam zi de zi...de doboara sau si mai rau devii pesimist.
Imi aduc aminte de o vorba care spune cam asa : " Nu-ti fa probleme pana nu le ai! " happy asa ca inconjoara-te de prieteni, asculta muzica, iesi in oras, fa orice dar nu te mai gandii la probleme si cum sa le rezolvi.
Daca te macini nu rezolvi nimic, doar te imbolnavesti.
PS: Permite-mi sa te contrazic aici, nu esti singur, doar aici o multime de prieteni care sunt gata sa -ti sara in ajutor cu fel de fel de sfaturi.
Asa ca " CURAJ", mergi inainte si renunta la a gandii pesimist kiss

| emilia21 a răspuns:

Si eu am fost de multe ori in situtia asta, eu iti recomand sa faci cea ce iti face placere, de exemplu asculta muzica, uita-te la un film comedie, iesi afara cu prietenii, trebuie sa-ti placa ceva! si incearca sa nu te mai gandesti prin ce ai trecut, pentru ca inti si mai mult in singuratate, gandeste-te la ceva frumos!

| nykgio a răspuns:

Da! ma simt singur... dar fac ceva sau ma gandesc la ceva frumos care mi se poate intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi toti ziceti sa faceti ceva ce va place, sau sa gandesti pozitivi, dar cand te afli intr-o asemenea stare nu mai ai chef de nimica.Toate chestiile astea cu "fa ceva ce iti place" si "gandeste-te nu stiu cum", le poti zice doar dupa ce ai trecut de necaz, sau nu te aflii tu in problema aceea si doar zici asa ca sa zici ceva, sa sune a incurajare... cel mai bine e sa plangi nu tine in tine toata durerea.Ai grija daca vorbesti cu cineva despre problemele tale, sa fie o persoana de incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiestia e ca faci ceva gresit si iese cam rau atunci ai incerca sa dai timpul innapoi acum mi s-a intamplat si mie pentru a doua sau a 3 data in 21 de ani de cand sunt si nu-s ce sa fac sa dau tp innapoi nu se poate sa ascult muz nu reusesc in mom din astea amintiri nici atata! meditare si mditare nu-s daca gasesc un raspuns am sa va spun dar cred ca lucrurile le rezolva timpul asta e cel mai ok sa astept rasp din partea timpuiu cce iese asta e! Alex