| ana17 a întrebat:

Ce faci cand ai orgasm? Iti dai drumul acolo pe loc sau astepti sa mergi la >baie?:". Ajutati-ma, va rog[-o

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

1) Nu te grabi sa iti incepi viata sexuala, pana nu treci de bacalaureat, iar organismul tau va fi matur, si tu, pe deplin informata asupra riscurilor si responsabilitatilor care iti vor reveni dupa ce faci acest pas!
2) La liceu nu ai facut Educatie pentru sanatate?! Acolo nu ai invatat despre asa ceva?!
3) Du-te ori la biblioteca liceului, ori, daca nu o au, sau ti-e jena, la librarie, si ia cartea "Lectii particulare" a dr. Cristian Andrei (9595) care iti va lamuri tot ce trebuie sa stii! Daca nu o gasesti - la librariile Humanitas, mai ales, poti cauta si "Tot ce ai vrut sa stii despre sex (dar ti-a fost team sa intrebi)" un best seller la nivel mondial, de dr. David Reuben.
4) Apoi, dupa ce iei bacalaureatul, ai mare grija cu alegerea "privilegiatului" care te va avea prima oara! Daca e prea tanar, risti sa ai o experienta dureroasa si frustranta, pentru ca el te poate minti ca are "multa experienta", ca sa te convinga, sau, chiar daca si pentru el va fi prima oara, iar, nu vei putea ajunge la orgasm, pentru ca corpul tau nu a mai facut sex, si nu are formate reflexele specifice, care sa te conduca la orgasm! - care, mai ales la inceputuri fragede, e aproepe imposibil de atins!
5) Cauta si citeste, si practica, dupa ce te/va spalati foaaarte bine pe maini, Petting-ul, care te va ajuta sa-ti cunosti corpul, senzatiile si locurile care, atinse si mangaiate delicat, incet, cu rabdare si respect, te vor face sa te simti foarte placut!
6) Orice ar fi, si cand va fi, sa NU cumva sa faci sex fara Prezervativ! Altfel, risti nu numai sa te imbolnavesti de boli foarte periculoase si unele mortale, ci si sa ramai insarcinata! Ai mare grija si nu crede "povestile" baietilor care te vor! Altfel, vei suferi amarnic, si crede-ma ca nu merita!
7) Orgasmul este atingerea placerii maxime a excitatiei sexuale! Nu trebuie sa faci ceva anume, sau intr-un loc anume, cand ajungi la orgasm! Ci sa te lasi in voia simturilor, si sa te bucuri de mangaierile si soaptele dragastoase ale partenerului!
Intrebarea ta denota atat lipsa informatiilor corecte, cat si confuzie periculoasa! A-ti da drumul poate insemna atat a te lasa in voia senzatiilor specifice, fara griji - pentru ca faci cu prezervativ, (si a fost aplicat CORECT, inainte de orice contact fizic direct, intre zonele voastre intime!) cat si, la cele mai experimentate! - cat si a nu te retine constient, de la eliminarea/ejacularea lichidului specific, corespunzator ejacularii masculine, in momentul orgasmului!
Nu ne-ai spus cati ani are el, si daca si ce experienta are el! Nu trebuie sa iti fie teama sa intrebi - sa nu uiti ca, comunicarea sincera este cheia cea mai importanta a unei relatii reusite!, alaturi de respect, afectiune, cooperare, viziuni si pasiuni comune, toleranta si simtul umorului, etc, etc...

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inteleg nici eu foarte bine intrebarea. Nu stiu ce vrei sa faci la baie, ca doar nu urinezi. Te rog eu, revino cu detalii sa inteleg despre ce e vorba.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-ti incepe viata sexuala, in mod clar nu ai destule informatii. Informeaza-te intai, afla cum functioneaza organele genitale ale femeii si barbatului, afla cum te poti proteja de boli, de sarcina, ce riscuri si responsabilitati sunt legate de viata sexuala si abia apoi treci la fapte. Dupa parerea mea, vor mai trece ani buni pana sa poti sa-ti incepi viata sexuala, daca la 17 ani ai atat de putine notiuni.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

La ce sa dai drumul?laughing Lol! Orgasmul e o senzatie, nu 'un obiect, un lichid' sau mai stiu eu!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Dacă vrei să îţi începi viaţa sexuală probabil că nu vei avea orgasm din prima. Dacă reuşeşti să ajungi la orgasm - foarte bine, lasă-l să vină şi bucură-te de el. Nu ştiu ce crezi tu că e orgasmul dar nu e ca şi când ai urina. De ce să mergi la baie? La baie mergi după actul sexual să te speli. Încearcă eventual să vorbeşti cu o fată care a făcut deja asta să-ţi dea mai multe detalii (o prietenă ceva).

Răspuns utilizator avertizat
| Paris a răspuns:

Cu ce detalii sa revina ma, ea habar nu are despre ce vorbeste, vrea sa isi inceapa viata sexuala si nu stie ce sa faca. Sfatul meu? Poti sa rezisti fara sex mult mai mult, nu te apuca de prostii de acumwinking.

| radu75 a răspuns:

Stiai ca unele femei au facut dragoste si au avut primul orgasm dupa 5 ani sau chiar mai mult? Tu nici macar nu stii ce e un orgasm si vrei sa-l ai de la primul contact? Vise taica, vise! O sa te mai intrebi multa vreme dupa primul act sexual : " si eu unde o sa mi dau drumu' in caz ca-mi vine?"

| RobYnRobYn a răspuns:

Draga mea, ORGASMUL este o placere foarte mare care se resimte la nivel clitoridian, vaginal sau uterin si care se intampla in timpul actului sexual! N-ai cum sa-l obtii "in baie", doar daca te masturbezi, adica iti provoci placerile singura! Seamana cu o descarcare energica si benefica pentru organism, IN TIMPUL ACTULUI SEXUAL. Ar trebui sa discuti cu o persoana calificata, eu sunt psiholog si inteleg prin ce treci. Poti merge la medicul tau de familie, la un cabinet de planning familial, unde se discuta si probleme legate de sexualitate.Mergi cu incredere si pune orice intrebare doreste sufletul tau.Vei capata intelegere si explicatii.Ai nevoie de multa educatie sexuala, care in mod normal trebuiau sa ti-o faca parintii tai, dar daca nu se poate comunica cu ei, mai bine mergi la specialisti!

| duDu_8774 a răspuns:

Salut.
1.De ca sa iti fie rusine :O e iubitul tau.
2.Acu daca iti vine inaintea partenerului cred ca ar trebui sa te duci al baie dar prima data nu strica sa iti dai drumu acolo. sa vezi cum e...(in ce sens pote nu stirca, sau eu stiu...)
Succes si aa tu esti pregatita sa iti incepi viata sexuala...ar fi bine sa te mai gandest ca dupa 1 perioada de timp sa nu regreti.
By3 si mult noroc :X:X

| zatz a răspuns:

Nuuu! ai grija...ca nu ai orgasm pe loc.cam la cateva ore dupa...sa ai grija sa nu fie parintii prin preajma.
daaa?
rolling on the floor)))))

| lifeistough a răspuns:

Cred ca ea se refera la dat drumul urinei! Unele femei cand au orgasm nu mai pot retine urina si o dau afara ca o fantana arteziana(de unde numele de squirting) asa ca iti recomand sa mergi la baie inainte de contactul sexual!

| marcel_5462 a răspuns:

Da ana 17, daca se intampla sa ai orgasm dati drumul acolo nu este nevoie sa cobori pana in fata blocului si mai mult de atat poti sa si urlii ca o leoaica. sa stii ca este permis.nu o sa te amendeze nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cuvintul meu ca, in momentul cind am facut-o cu o "domnisoara"si am intrebat-o daca si-a dat drumul vreo data m-a intrebat;-De unde? Eram la inceput si era fata mare.Deci va fi un pic de durere la inceput si de acea cred ca va mai dura un pic pina vei atinge orgasmul daca esti fata.Nu-ti face probleme cu baia. O vei face acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai drumu acolo insa e prea devreme p-u tine mai astepta un pic, iubitii de atsia sunt peste tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-ti drumul intr-o punga si aruncaio prietenului tau in cap de bulangiulaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci fato...mai invata.mai citeste.documenteazate! eu abia dupa 2 ani am avut orgasm.asa ca las-o balta.nul poti avea din prima,,laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu cred ca ar fi mai bine sa iti dai drumul daca astepti nu mai e asa de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa faci pe tine rolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca trebuie sa stai acolo unde estitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai drumu acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai avut niciodata orgasm nu ai de unde sa stii cum va reactiona corpul tau intr-adevar unele femei urineaza cand au orgasm si nu stii cum va reactiona partenerul tau cand il vei umple de urina asa ca incearca prima data la baie singura. masturbeaza-te pana iti vine si da0ti drumul vei vedea ce se intampla si dupa tu decizi daca iti dai drumul in timp ce o faci cu partenerul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex is like Nike, Just Do It! ceva de genu dont worry be happy. Draguta, in caz ca o sa ai un oragsm bucura-te de el si nu iti fa griji unde esti sau prostii Uita de Tot! Succesehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La virsta aceasta nu e neaparat sa ai relatii...eu cred.nu ai unde te grabi

| catalinaicg a răspuns:

Pff saraca de tine. Pui o intrebare normala si altii rad de tine. Draga mea orgasmul e o senzatie pe care o sa o simti cand vei capata putina experienta, nu ai cum sa opresti asta si sa mergi la baie, nu e ca si cum ai face pipi. Daca ai orgasm vaginal atunci cand il vei obtine va curge un lichid dar repet nu ai cum sa intrerupi asta. Nu inteleg exact la ce te referi cand zici ca mergi la baie. Curge lichidul ala acolo unde esti nu stiu cum sa iti explic sa intelegi mai bine. Faci sex si daca e sa curga ceva sa curga nu te gandi la nimic doar simte-te bine si atat. Fa ce simti miscate cum iti place atinge ce iti place, si important e sa ii spui si lui sa faca ce iti place pentru a obtine un orgasm. happy
sper ca te-am ajutat chiar daca explicatia mea e cam vaga big grin