| elenuta909090 a întrebat:

Ce faci cand unii oameni inventeaza zvonuri false despre tine si toata lumea le crede, sincer nu mai rezist am una in clasa si se numeste Diana si a inventat un zvon despre mine si acum toata lumea ma crede super ciudata si scarboasa desi nu e adevarat. Un sfat va rog.

9 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Zvonurile vin si trec, arata-le ca nu iti pasa si ignora tot ce spun ceilalti, ca sa nu le dai satisfactie.

| elenuta909090 explică (pentru Crisu):

Problema este ca nimeni nu vorbeste cu mine iar zvonurile sunt deja din noiembrie...

| Crisu a răspuns (pentru elenuta909090):

Atunci ignora-i. Nu cersi prietenii! Cauta pe cineva care are incredere in tine si nu crede toate zvonurile.

| mona a răspuns:

Oamenii din lipsa de ocupatie, tot timpu inventeaza ceva despre cineva, tipa asta care a inventat zvonu, se crede perfecta? inventeaza si tu ceva despre ea

| elenuta909090 explică (pentru mona):

Toata lumea o place pe aceasta fata ca mereu are de cine sa rada, din cauza ei o fata s-a transferat de la mine din clasa...

| mona a răspuns (pentru elenuta909090):

Un defect tot trebuie sa aiba fata asta ...in fine...chiar daca nu mai rezisti farselor ei, nu i arata asta pentru ca i dai satisfactia de a inventa din nou..prefate ca nu ti pasa de ea si rasul ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignora tot si mergi mai departe; viata nu se termina aici.

| AlexzMkD a răspuns:

Ce fel de zvon?

| marcydarcy a răspuns:

In primul rand fata nu puteai sa pui intrebarea la adolescentisi in al doilea dand las-o in pace e .....nu o mai baga in seama pe diana gheorghe asa cum fac eu cu diana selena lazar(sunt 2)cum ar fi domnisoara desteapta spune sa nu mai trimiti reqest-uri la facebook dar ea trimite din belsug scuze domnisoarele destepte)