| communistrat a întrebat:

Ce faci daca placi pe cineva si acel cinev poate te place dar nu stie cum sa-ti zica?

Răspuns Câştigător
| noooname a răspuns:

Intalniti-va doar voi doi si la inceput vorbiti lucruri marunte apoi, incepeti sa vorbiti despre voi doi, cum v-ar sta impreuna.

Daca nu-ti zice el sa fiti impreuna zii tu.

Fi tu cea care sparge gheta!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate este o persoana mai timida sau nu este sigur, ca si tu il placi, si ii este frica sa-ti marturiseasca sentimentele. Daca il placi si tu, poti sa-i arati prin comportamentul tau, ca il placi (ii zambesti, flirtezi, il faci sa rada, il/te inviti la un suc), sau poti sa-i spui direct (e cam periculos, dar uneori merita). Succes! Numai bine!

| Mao a răspuns:

Vorbesti sincer si deschiscu persoana respectiva. :]

| georgiianaGeo a răspuns:

Trimitei semne cal placi si poate atunci va avea curajul sa-ti spuna

| Ale_9473 a răspuns:

Ii zic ca il plac, iar daca ma place va incerca sa se apropie de mine, daca nu va incerca sa ma ocoleasca.
Deci dupa ce ii zici iti vei da seama dupa gesturi:
Daca te place intra mai des decat de obicei in dicutie cu tine;
Daca nu te place te va evita si nu va mai fi ca inainte. big grin