| anytimeanywhere a întrebat:

Ce facultate poti urma dupa ce faci profilul tehnician in comert?
P.s.: scuza-ti categoria dar aici se raspunde cel mai repede.

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Eu zic ca da, ca doar la orice profil se invata limba romana si 2 limbi straine.
Ce e clar e ca nu poti urma o facultate de informatica sau matematica, pentru ca informatica nu ai facut deloc, iar matematica nu ai facut de nivel M1.
Dupa parerea mea, poti urma oricare alte facultati in afara de cele doua precizate mai sus de mine.
Ramane sa stabilesti la ce te pricepi cel mai bine si ce ai vrea sa faci pe viitor.
Daca crezi ca de descurci la si iti plac romana si limbile straine, poti urma facultatea de litere.
Nu uita sa te gandesti si la partea financiara!
In plus, facultatea asta are o gramada de studenti. Sunt mult mai multi decat locurile de munca disponibile la ora actuala (M-am interesat in mod special deoarece ma gandeam serios sa merg si eu acolo.). Asadar, trebuie sa fii printre cei mai buni cand o sa termini! Altfel poti ramane foarte usor cu ochii in soare.

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

În niciun caz facultatea de Dragoste & Sex!
Nu te scuzăm deloc, de ce? ca data viitoare iar să pui o întrebare aici?
On Topic : Orice facultate dorești nu contează liceul!

| ErrorFound a răspuns:

Da, dar nu suntem specializati in asta. S-ar putea sa fie gresit raspunsul. happy

| anytimeanywhere explică (pentru ErrorFound):

Asa e, decat sa mi se spuna ceva gresit mai bine deloc.

| XatomisX a răspuns:

Poti face orice facultate vrei tu nu are importanta liceul happy eu ma duc pe medicina si sunt in econimic happy

| anytimeanywhere explică (pentru XatomisX):

Pot face facultatea de litere?

| DeeaMarry a răspuns (pentru anytimeanywhere):

Eu zic ca da, ca doar la orice profil se invata limba romana si 2 limbi straine.
Ce e clar e ca nu poti urma o facultate de informatica sau matematica, pentru ca informatica nu ai facut deloc, iar matematica nu ai facut de nivel M1.
Dupa parerea mea, poti urma oricare alte facultati in afara de cele doua precizate mai sus de mine.
Ramane sa stabilesti la ce te pricepi cel mai bine si ce ai vrea sa faci pe viitor.
Daca crezi ca de descurci la si iti plac romana si limbile straine, poti urma facultatea de litere.
Nu uita sa te gandesti si la partea financiara!
In plus, facultatea asta are o gramada de studenti. Sunt mult mai multi decat locurile de munca disponibile la ora actuala (M-am interesat in mod special deoarece ma gandeam serios sa merg si eu acolo.). Asadar, trebuie sa fii printre cei mai buni cand o sa termini! Altfel poti ramane foarte usor cu ochii in soare.