| pinky_8347 a întrebat:

Ce fel de aticonceptionale imi recomandati? nu vreau sa ajung la doctor doar pentru am prescrie ceva. am 17 ani si mi. e teama de o eventuala sarcina.

MERCI!:*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti lua anticonceptionale fara consult ginecologic in prealabil. Oricum, la varsta ta, daca ai viata sexuala, trebuie sa faci consult ginecologic la intervale de maxim 6 luni. Asa ca nu te duci numai pentru anticonceptionale, te duci pentru consultul obligatoriu.

| RXN a răspuns:

Anticonceptionalele nu se iau asa, din auzite. Farmacista nu are pregatirea necesara pentru a-ti recomanda ceva care sa corespunda nevoilor tale si sa nu aiba afectiuni adverse.Ai doar 17 ani, nu cred ca ai chef de dereglari hormonale sau mai stiu eu ce minuni, nu?happy In plus, cu toata ca din cate stiu eu de la 16 ani e in regula sa se ia anticonceptionale, nu toate femeile pot lua, din cauza diferitelor afectiuni pe care le sufera, uneori si fara sa stie.
Ce mai bine este sa te rezumi la prezervativ daca inca nu esti dispusa sa mergi pana la medic.happyRisti sa-ti pui sanatatea in pericol.

| AnonimA a răspuns:

Buna pai totusi esti minora ncearca jasmine sau du-te la farmacie si intreba ce anticonceptionale ti-ar recomanda la 17 ani

| NickiMinaj a răspuns:

Nu inteleg obsesia feminina pentru anticonceptionale. Mai bine nu iei deloc, la varsta asta oricum nu iti fac bine, poti avea mari dezechilibre hormonale. Si mai exista si boli, nu numai riscul de sarcina.

| pinky_8347 explică:

Ce fel de aticonceptionale imi recomandati? nu vreau sa ajung la doctor doar pentru a. mi prescrie ceva. am 17 ani si mi. e teama de o eventuala sarcina.

scuze pentru greseala de mai susbig grin

MERCI!:*