| Fustii a întrebat:

Sunt insarcinata si vreau sa scap de sarcina cat mai repede. Se poate si fara doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te la un ginecolog, nu face o prostie de una singura

| Adry05 a răspuns:

Sincer, eşti o proastă. După ce că la 15 ani n-ai lucruri mai bune de făcut decât să faci sex, mai şi omori un suflet nevinovat. Eu zic, că ar trebui să-ţi fie ruşine! Dacă faci aşa ceva, îţi spun clar, nu te mai poţi numii finţă umană. Ai multe cuvinte care te caracterizează începând de la C***ă până la o mare nenorocită şi idioată dar mă abţin. ce? Nu vrei să te omoare tactu' în bătaie că la 15 ani îi vi cu burta la gură? Greşeala ta. Dacă tot eşti c***ă măcar învaţă naibi să te protejezi nu să omori suflete nevinovate că eşti tu idioată şi ţi-e lene să-ţi mişti cracii ăia la farmacie să-ţi cumperi un prezervativ.

| AnemonaP a răspuns:

Nu se poate,gandeste-te la copil,el nu are nicio vina,de ce sa omori un suflet nevinovat? Gandeste-te foarte bine, vei regreta mai tarziu, si nu iti va mai fii usor peste ani, nu vei trece imediat peste acest lucru, vei vedea viata altfel.

| Ofiintă a răspuns:

Buna,

Du-te la doctor, cat nu este prea tarziu!
Avortul este un lucru brutal, iti omori copilul care inca nu s-a dezvoltat, dar, decat sa faci cine stie ce prostii, si intrebarea e iesita din sarite, cum adica daca poti scapa repede de sarcina si fara doctor?

Mai intai de toate protejati-va, pentru ca asta-i baza, un avort iti poate schimba viata!
Nu vreau sa decid eu in locul tau dar,
gandeste-te de doua ori inainte sa recurgi la avort!
Numai bine! pa, pa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te gîndesti că omori un suflet nevinovat? Ce vină are acel copilaș că tu nu il vrei? Cum poti trăii cu constiința încărcată că ai omorît un suflet nevinovat? Asta dacă ai cumva constiință, nu î ti e teamă că poți murii dacă faci avort? Că de Dumnezeu e clar că nu te temi dacă vrei să recurgi la acest gest.

| Ingerash a răspuns:

Nu,nu se poate.Du-te la doctor.

| Azµre a răspuns:

Citez:
Printre metodele empirice de avort: plante introduse în vagin, beţe, umeraşe sau oase de animal introduse în uter, săritul de pe casă, loviturile în abdomen. În unele zone femeile beau înălbitor, terebentină sau ceai făcut din excremente de animale.

Sursa: 16 lucruri pe care nu le ştiai despre avort | Unica.ro http://www.unica.ro/......-9072.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
NU! Draga mea, nu se poate...
Ar trebui sa te gandesti de doua ori inainainte sa recurgi la un astfel de gest grotesc!
De ce nu te-ai protejat?
Ce vina are acest ingeras care vine pe lume acum?
Voi nu ganditi deloc?
Eu zic sa nu omori acest copilas, e PACAT INAINTEA LUI DUMNEZEU!
Vei regreta amarnic!
Treaba ta!
Te pup!

| M1Man a răspuns:

Nu,nu cred ca se poate daca este mai maricel du-te la doctor.

| LifeIsOverrated a răspuns:

Tare ai vrea sa iei tu o pastila ceva si sa dispara ''problema'' nu-i asa? Din pacate pentru tine nu, nu cred ca se poate fara un doctor. asta daca nu esti dispusa sa iti bagi surubelnita pe nu stiu pe unde. (se intelge ca e o gluma, atat imi mai trebuie sa imi zici ca ai luat-o de buna)

| Metaxa24 a răspuns:

Nu nu se poate!

| Fustii explică:

Adica?

| Ela19 a răspuns:

Doamne,eu chiar nu va inteleg pe voi, sincer! Pentru o clipa de placere, plateste un suflet nevinovat.Nu sunt eu cine sa te critic,dar trebuia sa te gandesti inainte la consecinte,si trebuia sa va protejati, mai ales ca in ziua de azi exista atatea metode de protejare, ca prezervativul, pastilele anticonceptionale, etc.Si referitor la intrebare, singura nu poti scapa de copilas, decat cu un doctor priceput.Si daca sarcina este avansata, avortul cade din prima, fiindca ai putea muri si tu, si sufletelul acela nevinovat. Sfatul meu este sa renunti la ideea avortului, fiindca mai tarziu vei regreta.