| Carry281 a întrebat:

Ce ii pot cumpara de Valentine's iubitului meu, eu am 11 ani iar el are 12 ani?

15 răspunsuri:
| blaxy a răspuns:

Tu lui o masinuta si el tie o papusica.cadouri perfecte pentru ambii

| Carry281 explică (pentru blaxy):

Mdaaa...nu prea cred ca sunt potrivite nu suntem chiar asa mici, plus ca eu nu suport papusile.

| DorelSudoru a răspuns (pentru Carry281):

Te crezi matura cumva?

Răspuns utilizator avertizat
| GeorgeNGA a răspuns:

...Jucarii nu prea vad ce la varsta asta straight face Pe bune.11-12 ani?

| Irinasonny a răspuns:

Nu mai visa fetito mai bine du-te acasa si joacate cu papusile sau uitate la televizor si sa stii sa numai te dai asa matura ca vai de mine nu iti plac papusile...numai prostii aveti in capul vostru

| mysteriouswoman6905 a răspuns:

De ce radeti de intrebarea ei.Eu am tot 12 ani si am prieten. Zice-ti ca sunteti voi maturi, dar din cate imi aduc aminte, dragostea nu are varsta si oricine poate sa o simta.Si da... poate la 12 ani voi va jucati cu papusi si masinute, dar generatia aceasta nu mai face acest lucru.Cat despre scoala, poti sa inveti foarte bine, dar sa ai si iubit.Eu am numai note bune si sunt la o scoala la care chiar se invata.Deci,nu o mai o luati la misto.Dovediti ca sunteti imaturi.
Legat de intrebare ta, Carry281, de Valentine's Day(Ziua Indragostitilor), de obicei baiatul ia un cadou, asa ca nu tu trebuie sa iti faci probleme.

| κλάους a răspuns (pentru mysteriouswoman6905):

Sincer sa fiu, nu am vrut sa ma bag in aceasta discutie, dar generatia ta (si a mea, bineinteles, ma face sa ma dau cu capul de pereti). Vreau sa spun ceva, ce se intampla la mine in clasa: toti se cred maturi, de 30 de ani, poate mai mult. Stiut ca in secolul 21, daca te joci cu papusa la 11 ani e o rusine, asa cum e la 16 ani, atunci cand inca mai esti virgin/virgina.

Nu e asa? Totul e orgoliu si totul e pentru... ca nu va traiti copilaria. De ce toti vreti sa cresteti asa repede? Sa fiti maturi, si sa invatat ce e viata fara sa stiti ce e copilaria?

Un om spunea "copilaria este regatul unde nimeni nu moare", asculta`l.

| mysteriouswoman6905 a răspuns (pentru κλάους):

Ai dreptate, dar cine a zis ca am uitat ce e copilaria.Prietena mea cea mai buna ma face sa-mi aduc aminte de aceste lucruri.Dar uneori nu mai poti sa fi copil,din anumite motive care te fac sa te maturizezi foarte repede,iar atunci cand realizezi ca viata nu e roz(nu neaparat pentru tine,cat si pentru restul oamenilor din jurul tau),nu mai poti sa fii copil.
Legat de ce ai zis tu,ca toti vrem sa crestem repede si sa fim maturi; pai,ase este:cand esti copil vrei sa cresti mai repede, iar cand esti adult ai da orice ca sa fi din nou copil.
Poate asa trebuie sa fie acum, desi nu e cea mai buna varianta.

| κλάους a răspuns (pentru mysteriouswoman6905):

Nu stiu ce sa spun... Dar totusi: de ce vreti sa cresteti, daca stiti ca atunci cand o sa fiti la 20-30 de ani, o sa vreti sa fiti copil din nou? E o prostie asta, nu? De ce sa nu-ti traiesti copilaria acum, iar la 20-30 de ani sa fii matur, asa cum trebuie?

"Prietena mea cea mai buna ma face sa-mi aduc aminte de aceste lucruri", deci prietena ta, nu conteaza daca e buna sau nu, te face sa-ti aduci aminte nu? Vai, vai, vai.

| corinutza43 a răspuns:

Doamne la ani tai ar trebui sa inveti! deci 11 ani? realy? cadou-valentyn`s day.alooo la 11 ani traieste-ti frate copilaria si lasa baieti ca o sa ai timp si de eiwinking

| Didxy a răspuns:

Ma ce aveti cu fatahee hee. pai ai putea ceva dulciuri...sau ce crezi tu ca i place... cadou e mai frumos sa fie gandit de tine. happy

| lupuletz90 a răspuns:

O olita laughing

| SlobodanPopescu a răspuns:

O floarea ca asa se fac peaici happy