| theodora_2847 a întrebat:

Ce inseamna cand prietenul tau de doar o saptamana iti suge/linge degetele de la maini? Iar cand te saruta iti mangaie/ ma framanta sanii? e semnificatie au gesturile astea? fundita!

E prea mult nu-i asa? si e ceva vulgar, nu? vrea sa si-o puna, nu? E vb de prietena mea un inger de fata, cuminte si draguta, care nu a mai avut prieten si nu stiu ce sfat sa-i dau thinking

Răspuns Câştigător
| Geo_6214 a răspuns:

Buna!
Mi se par niste gesturi exagerate, daca vroia sa o faca cu ea (si chiar cred ca vrea sa o faca) putea sa vorbeasca, sa o intrebe daca e pregatita si daca ar vrea sa o faca. Nu prea stiu ce sfat sa iti dau pentru ca nu ai spus nici macar ce varsta au, sau de cand sunt impreuna, de cand se cunosc etc.
Daca vrei un sfat bun si complet trebuie sa dai si tu detalii despre relatia lor. Te rog sa postezi mai multe despre ei.
Deocamdata parerea mea este urmatoarea: Sa ii dea papucii!

15 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Acestea sunt gesturi pasionale menite sa incite dorinta sexuala. Nu prea e bine sa cedeze asa usor. E cam devreme cred. Ma tem sa nu sufere prietena ta. Avand in vedere ca e la prima relatie se pare ca e in stare sa accepte multe chestii doar de teama ca nu are prieten. Incearca sa vorbesti cu ea mai multe.

| Vizitiul a răspuns:

Cu siguranta vrea sa treaca la un urmatorul stadiu al relatiei.

| catthshshshs a răspuns:

Da, este un semn ca o doreste fizic. Mare grija sa nu cada in capcana lui, mai ales daca are o varsta frageda.

| BRG a răspuns:

Normal că vrea să facă sex cu ea, aceste gesturi sînt frumoase şi î-şi au locul doar în căsnicie, relaţiile sexuale sînt un cadou minunat dat de Dumnezeu pentr-u noi, dar ele trebuie să aiobă loc în cadrul căsătoriei, nu aşa oricum şi cu oricine, gesturile pe care le face acel băiat faţă de fata aceeaî-i linge degetele, şi î-i mîngîie sînii, poate conduce la relaţii sexuale înaintea căsătoriei care nu sînt permise de Dumnezeu.

| bluesky a răspuns:

Din cate am inteles eu, ei nu ii place de el, atunci de ce sunt impreuna? Cum de s-a ajuns sa fie singuri ca sa ii mangaie sanii si sa ii linga degetele? ca doar nu face asta in public...

Nu inteleg.

poate si ei ii place de el dar nu stie...

oricum, nu e de laudat, dar nici ceva exagerat de vulgar, adica au 18 ani...multe fete au facut-o de la 15 ani iar la 18 ani dau lectii, iar ea e la primul iubit...

| irina20 a răspuns:

Vrea doar sex. Un baiat care tine la o fata nu cred ca si-ar permite din prima saptamana gesturi d-astea. Un baiat indragostit savureaza momentele inceputului, sarutarile, tinutul de mana, imbratisarile...nu sare direct la faza a doua.Pe scurt, e un bou!

| stresu a răspuns:

Citind toata povestica imi dau seama ca prietena ta e cam imatura si nu stie ce vrea. la 18 ani, nu iti place omul, il trimiti la plimbare. Nu inteleg de ce sta sa o linga/ framante respectivul daca nu simte nicio placere. Avea sub 14 ani avea o scuza, dar asa nu. Cat despre sex, are gura sa zica "nu". Ciudata relatie, oricum.

| pisicutsa a răspuns:

El îţi dă de ştire că eşti foarte sexy şi vrea ceva mai mult decît, dar mai concret, el vrea sex cu tine... dacă arată prin gesturi dar nu zice reiese că îi ruşine să zică asta.

| Geo_6214 a răspuns:

Dupa o saptamana si ceva este FOARTE exagerat ce face el! Tinand cont ca prietenei tale nu ii place de el si nici gesturile astea(de prost gust) raman la prima parere a mea si anume : Sa ii dea papucii!
Tu ai spus ca e primul ei prieten, deci tin sa cred ca ea este virgina, de ce sa isi piarda viginitatea cu unul de care nu ii place? Chestia asta trebuie sa se intample cu persoana pe care o iubeste ( dar si acea persoana sa o iubeasca).
Sa ai o zi buna!

| aleksy a răspuns:

Este infierbantat rau de tot

saracurolling on the floor)))rolling on the floor)rolling on the floorlaughing

scuze dar nu stiu ce sa iti rasplaughing

scuze

| alice_8764 a răspuns:

Poi sunt de acord cu tine baiatul asta e chiar vulgar. Daca au doar o saptamana impreuna si deja se gandeste la prostii... chiar exagereaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O umple de saliva rolling on the floor)!

pare pus pe fapte mari baiatul... chiar daca nu a mai avut nicio relatie pana acum... daca nu`i place de el nu vad de ce i`ar fi rusine sa se desparta de el...

| theodora_2847 explică:

Uite toate amanuntele, astept astept alte pareri si completarile voastre la cei acre mi-ati zis ce credeti happy

deci au 18 ani ambii (clasa a 12-a, dar clase diferite, acelasi liceu) si se cunosc de prin a 11a, dar doar de buna, nu mari prieteni, nici macar nu fac parte din aceleasi grupuri de prieteni.
insa el e topit dupa ea de cand a vazut-o, din surse sigure de la cei mai buni prieteni ai lui. el insa nu prea a aratat-o, ba chiar se comporta prosteste gen intra in ea, lovind-o rau cu umarul, se uita urat la ea, parca o ura. prietena mea zicea ca o uraste de moarte, ca ce-o avea baiatu ala cu mine...pana mi-a zis un bun prieten al lui, am zis ca e o gluma, am ras, al fel si ea, apoi peste luni bune cu acelasi comportament al lui, a facut pasul cel mare, a luat-o la o plimbare si a sarutat-o, ea n-a stiut ce sa faca ca e primul boyfriend si apoi au ramas asa...
deci sunt impreuna de o saptamana si jum si el a inceput cu gesturile astea, ei nu ii plac, si d-asta nu-i place nici de el. si mereu incearca sa-l evite gen ca merge pe al mine, ca invata cu mine, ca vrea sa am ajute la ceva numai ca sa nu mai ramana singura cu el ca cica o saruta non-stop, ei nici nu prea vb, ci cica o umple de saliva.

| theodora_2847 explică:

Iar cand mi-a spus si m-a intrebat ce sa faca, sfatul meu a fost sa-i dea papucii! avand in vedere ca sunt inca in liceu si abia se cunosc, se descopera.trebuie sa fie ceva frumos si platonic, iar gesturile astea nu-si au rostul! daca o iubea cu adevarat o lua mai incet, dar el v-am zis e hoarte direct asa ahhh, ca sa nu mai spun ca face deja planuri, tu o sa te angazezi nu stiu unde dupa ce termini fac, iar eu inginer si etc, parca gata e decis ca se vor casatori!
nu o iubeste ci doar e obsedat rau de ea. Gresesc eu? Daca da, spuneti-mi pls.
oricum i-am zis ca va intreb si pe voi, iar decizia va fi a ei.
va multumesc!

| theodora_2847 explică:

Oameni buni, e imatura, dar nu cred ca e ceva de rau, e cuminte, n-are experienta si e exagerat de timida, d-asta l-a acceptat!
da-ti si voi motive, incurajati-o sa vb cu el si sa se termine prostia asta (citeste si ea sfaturile voastre)