| maria_6679 a întrebat:

Ce inseamna cand un baiat isi face laba?

120 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O masturbare ieste ceva normal pentru un baiat ca si pentru femei evident noi o dam iele si-o baga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce de labagii...vad ca stiti meserielaughing

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

Maria nu te priveste esti o fata si nu ai treba de baieti voi nu ati observat ca este fata

| tmteo a răspuns:

rolling on the floor)rolling on the floor))da la voi ce inseamna cand o fata face degetica?rolling on the floor)

| Dreacu a răspuns:

Mi-e rusine du-te ma happy Iati putica in mana si freaco aia e laba :d

| RazvanBaranguta a răspuns:

Inseamna ca acel baiat nu are o prietena cu care sa faca sex.Si e placut.Si o freaca paan iese o zeama numita sperma nu penis.

| Andres_Roll_1981 a răspuns:

Maria, sunt extrem de multe raspunsuri la intrebarea ta. Depinde in ce context pui aceasta intrebare.In orice situatie a intrebarii puse de tine sunt cel putin una sau mai multe cauze : citeste te rog articolul de mai jos in speranta ca vei gasi un raspuns la intrebarea ta.:
Masturbare-Cauza-Efect

"In toate culturile şi tradiţiile religioase din întreaga istorie a omenirii, masturbarea a fost condamnată, datorită dereglărilor fiziologice şi mentale pe care le generează, dar şi punerii în pericol a vieţii de familie şi a naşterii de copii. Odată cu revoluţia sexuală a anilor ’60, se reconsideră însă punctul de vedere asupra masturbării, în contextul discuţiilor privind teoriile malthusiene demarate încă din perioada anilor ’30, când începuseră deja să se elaboreze metode pentru controlul populaţiei.
In contextul aceloraşi preocupări, chiar şi Organizaţia Mondială a Sănătătii recomandă masturbarea ca metodă contraceptivă şi, probabil din aceleaşi motive, UNESCO o promovează în cadrul programului de educaţie sexuală destinat copiilor, începând de la vârsta de 6 ani.
Aceasta explică faptul că studiile pe tema masturbării au fost foarte sărace în ultimele decenii, iar mulţi dintre psihologi şi medici, fideli curentului oficial de promovare a acestei practici contraceptive, au început să o recomande fără nici un discernământ.
==
Dependenţa care apare în cazul consumului de pornografie conduce aproape întotdeauna şi la o dependenţă de masturbare, care funcţionează ca un adevărat drog, imitând perfect mecanismul acestuia. Când apar sevrajul, anxietatea, depresia sau starea de rău psihic şi fizic, victima pornografiei se refugiază într-un loc unde să nu poată fi văzută de ceilalţi, în general în wc, şi îşi ia doza.
De aceea, masturbarea nici nu poate fi socotită act sexual, pentru că nu mai are nimic interpersonal, dragostea şi dăruirea fiind înlocuite de egoismul aşa-zisului autoerotism, de fiorul orgasmului care răvăşeşte întregul organism, slăbind pentru câteva minute sau ceasuri tensiunea anxioasă a sevrajului.
La început, organismul suportă stresul ca un fel de preţ al plăcerii obţinute, după care începe să se prăbuşească. Necazul cel mai mare e însă acela că stricăciunile implică arderea neuronilor şi distrugerea reţelelor neuronale, transformări în mare măsură ireversibile.
==
în viaţa conjugală, la capătul unei relaţii sexuale normale, glanda pituitară secretă oxitocină, un hormon care ajută recuperarea organismului.
Masturbarea nu produce însă suficientă oxitocină ca să poată favoriza o refacere rapidă a funcţiilor sexuale, a nivelului hormonilor din organism. Ar fi şi anormal, căci acest act sau imaginile pornografice subminează oricare ataşament sufletesc, închizându-l pe individ în cercul vicios al unei patologice excitaţii şi descărcări orgasmice. în această situaţie, masturbarea uzează mult mai repede organismul, căci nu-i oferă condiţiile hormonale necesare recuperării.
Prin eliminarea dimensiunii afective, a dragostei, sexul oral ca şi celelalte perversiuni ajung să fie extrem de frustrante la nivel psihologic, neurologic şi hormonal. Spre exemplu, ca şi în cazul masturbării, sexul oral nu produce suficientă oxitocină la încheierea actului sexual, oxitocină care are calitatea de a consolida sentimentul de linişte şi afecţiune, dar şi de a reface organismul în urma epuizării postorgasmice. Lipsa cantităţii necesare de oxitocină, hormon care reîntoarce persoana către orizontul afectiv al celui iubit, micşorează satisfacţia personală, suficient cât să determine individul să caute imediat o altă experienţă excitatorie.
I.Andres-Rolland

| Andres_Roll_1981 a răspuns:

Masturbare-Cauza-Efect---(pentru Maria )

"In toate culturile şi tradiţiile religioase din întreaga istorie a omenirii, masturbarea a fost condamnată, datorită dereglărilor fiziologice şi mentale pe care le generează, dar şi punerii în pericol a vieţii de familie şi a naşterii de copii. Odată cu revoluţia sexuală a anilor ’60, se reconsideră însă punctul de vedere asupra masturbării, în contextul discuţiilor privind teoriile malthusiene demarate încă din perioada anilor ’30, când începuseră deja să se elaboreze metode pentru controlul populaţiei.
In contextul aceloraşi preocupări, chiar şi Organizaţia Mondială a Sănătătii recomandă masturbarea ca metodă contraceptivă şi, probabil din aceleaşi motive, UNESCO o promovează în cadrul programului de educaţie sexuală destinat copiilor, începând de la vârsta de 6 ani.
Aceasta explică faptul că studiile pe tema masturbării au fost foarte sărace în ultimele decenii, iar mulţi dintre psihologi şi medici, fideli curentului oficial de promovare a acestei practici contraceptive, au început să o recomande fără nici un discernământ.
==
Dependenţa care apare în cazul consumului de pornografie conduce aproape întotdeauna şi la o dependenţă de masturbare, care funcţionează ca un adevărat drog, imitând perfect mecanismul acestuia. Când apar sevrajul, anxietatea, depresia sau starea de rău psihic şi fizic, victima pornografiei se refugiază într-un loc unde să nu poată fi văzută de ceilalţi, în general în wc, şi îşi ia doza.
De aceea, masturbarea nici nu poate fi socotită act sexual, pentru că nu mai are nimic interpersonal, dragostea şi dăruirea fiind înlocuite de egoismul aşa-zisului autoerotism, de fiorul orgasmului care răvăşeşte întregul organism, slăbind pentru câteva minute sau ceasuri tensiunea anxioasă a sevrajului.
La început, organismul suportă stresul ca un fel de preţ al plăcerii obţinute, după care începe să se prăbuşească. Necazul cel mai mare e însă acela că stricăciunile implică arderea neuronilor şi distrugerea reţelelor neuronale, transformări în mare măsură ireversibile.
==
în viaţa conjugală, la capătul unei relaţii sexuale normale, glanda pituitară secretă oxitocină, un hormon care ajută recuperarea organismului.
Masturbarea nu produce însă suficientă oxitocină ca să poată favoriza o refacere rapidă a funcţiilor sexuale, a nivelului hormonilor din organism. Ar fi şi anormal, căci acest act sau imaginile pornografice subminează oricare ataşament sufletesc, închizându-l pe individ în cercul vicios al unei patologice excitaţii şi descărcări orgasmice. în această situaţie, masturbarea uzează mult mai repede organismul, căci nu-i oferă condiţiile hormonale necesare recuperării.
Prin eliminarea dimensiunii afective, a dragostei, sexul oral ca şi celelalte perversiuni ajung să fie extrem de frustrante la nivel psihologic, neurologic şi hormonal. Spre exemplu, ca şi în cazul masturbării, sexul oral nu produce suficientă oxitocină la încheierea actului sexual, oxitocină care are calitatea de a consolida sentimentul de linişte şi afecţiune, dar şi de a reface organismul în urma epuizării postorgasmice. Lipsa cantităţii necesare de oxitocină, hormon care reîntoarce persoana către orizontul afectiv al celui iubit, micşorează satisfacţia personală, suficient cât să determine individul să caute imediat o altă experienţă excitatorie.
I.Andres-Rolland

| savarsit a răspuns:

Cica dauneaza creerului rolling on the floor

| Robert_Iriminescu_1996 a răspuns:

Placere man placere

| DrakeLee a răspuns:

Fata draga! Cam cati ani ai sa intrebi asa ceva? laughing

| BlaBlaBla2414512355 a răspuns:

Hey maria... "LABA" este actiunea unui barbat de a se autoexcita sau masturba
In urma masturbarii masculine sunt eliminati din corp spermatozoizi, acestia sunt cei benefici facerii unui copil, Speatozoizii contin vitamine si proteine care si nu este indicat sa le elimini, dar la o perioda mai indelungata excesul de sperma este eliminat noapte in somn, este normal,
Masturbarea este buna, pentru reducerea stresului si a poftelor carnale,
Masturbarea are efecte asupra memoriei, si a atentiei.
interesa t e ca toata lumea se masturbeaza chiar si copii de o luna doar prin atingerea partilor genitale.
masturbarea in exces daubeaza dar este si buna daca este facuta rar.
La domnisoare nu sunt atat de informat dar nu are efecte negative, mai mult depinde de cinditile in care este facuta astfel ar putea duce la o infectie.
Sper ca ti am raspuns happy

PS : laba este un termen vulgar nu trebuie folosit in public si ai putea filosi termenul de masturbare

| EdyCugir a răspuns:

In primul rand laba nu dauneaza laughing, decat daca o faci in exces ( stiu sigur ca nu e bine ) dar laba facuta de 3 3 ori pe saptamana nu dauneaza de loc si e chiar relaxant mai ales cand esti nervos sau stresat. Deci baieti dati cu laba in continuare ca nu patiti nimic tongue.Si stiu din experienta proprie laughing

| catalin6234 a răspuns:

Nai sora ma laughing daca ai, te duci seara la ia si ai spui sa faca sex cu tine

| gabryelsuciu a răspuns:

A se excita... a se masturba...eu fac laba de 3 ori pe zi big grin

| Adam88 a răspuns:

Laba ti-o faci cand esti satul de iubita-ta sau nu ai femei

| sonofgad a răspuns:

Anseamna ca si-o freaka pana ai oboseste mana,,, dupa aia o schimba.

| necunoscutu4530 a răspuns:

Cand te masturbezi... nu dauneaza

| RadaRu a răspuns:

rolling on the floor) creste par in palma rolling on the floor))

| TokaNa a răspuns:

Sentiment placut pentru acel baiat.

| Petrovic_Mira_1998 a răspuns:

MA NEBUNO! cati ani ai ca sa intrebi asa ceva in primul rand daca ai tupeu intreabti parinti sau profesorul de biologie inj al doilea rand o sa invezi daca dauneaza sau nu si al treilea rand ar trebui sa ii ai cei 7 ani de acasa si nu sa intrebi lucruri care nu-s pentru vrasta ta ce dracu bagamas picioru din astea te intereseaza in loc sa intrebi la chimie fizica istori nu stiu ce boiecte ai ai tuperu sa intrebi lucruri doamne!

| Al3x4nd3R a răspuns:

Pai taicasu a vandut capra si nu mai are cine sa faca branza asa ca s-a gandit el sa produca si sa mai economiseasca fan. Funda?

| SamiBoss a răspuns:

Cand esti trist bagi o manuala deee

| Gheorghita_Marian_1966 a răspuns:

Când se masturbeaza din cauza ca e excitat si nu are cu cine,, s-o puna,, imediat

| Pantea_Sebi_1995 a răspuns:

Cind ma gindesc la o fata imi fac laba

| Pantea_Sebi_1995 a răspuns:

Hormoni se ridica si atuncea ai vrea sa faci sex

| dragoshd92 a răspuns:

Sa stiti ca o laba la timpul ei face cat 100 femei :d

| mihai_2766 a răspuns:

Nu stii?

| iulica_9697 a răspuns:

Se autoexcita, se simte bine atunci cand o femeie nu-i satisface

| antonyo_7162 a răspuns:

O freak mai pe scurt si nu dauneaza grav sanatatii.Adevarul e ca te devzolti unpic mai greu.Sincer va zic mama e doctora si am auzit de la ea.Si o sa-ti mearga cam pana pe la 50-55 de ani mai mult nu