| Elisse09 a întrebat:

Ce inseamna daca un baiat spune ca nu vrea doar sa va culcati impreuna dar nici nu vrea relatie de la nimeni si nu vrea sa se implice in nimeni si nimic inca?
Daca i-as acorda timp, ar decide ce vrea? El stie ca imi place de el si nu-mi doresc doar o aventura. Si mi-a spus chestia asta dupa care mi-a zis sa nu fiu suparata sau nervoasa. Ne vedem des dar tot timpul dupa miezul noptii

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Vrea o relatie platonica. Vrea sa va intalniti sa aiba cu cine sa vorbeasca si sa piearda timpul.

| HadesSs a răspuns:

Probabil e virgin happy

| Elisse09 explică (pentru HadesSs):

Deloc. Prima lui data a fost acum 7 ani laughing)

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate ca inca nu e pregatit nu o fi uitat-o inca pe fosta.

| Necunoscut112 a răspuns:

Înseamnă că ne îşi doreşte o relaţie serioasă, dar nici n-ar vrea să te folosească pentru sex. Dar dacă tu vrei doar o aventură, nu zice "pas!".

| sofisis a răspuns:

Inseamna ca te-a super, mega, extra mintit si te vrea strict pentru sex. Intotdeauna ce face un barbat vorbeste mult mai clar decat ce spune el efectiv. Faptul ca va vedeti numai noaptea e o dovada mai mult decat evidenta ca a fost cu bun simt si nu ti-a spus in fata ca pentru el esti strict o saltea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur mai vorbeste si cu alte fete, si nu este decis incã pentru o relatie, vrea sa analizeze care meritã o relatie cu el in viitorbig grin

| HadesSs a răspuns (pentru Elisse09):

Probabil mai vorbeste si cu alta, stai calma se va hotara destul de repede pe care o alege ca nu sta el asa mult fara sex happy

| PersonajFictiv a răspuns:

Probabil spune asta pentru ca are alte planuri, vrea sa faca altceva cu viata ce ii necesita timpul si energia.
Inafara de astea cred ca are deja o parere despre ce inseamna relatie si anume : pierdere de timp si energie ( si in multe cazuri de bani ).
Posibil sa fii ajuns la concluzia ca nu merita sa ai o relatie, ca multe tipe ce le-a intalnit au parut ok la inceput si apoi s-au dovedit tot niste zdrente.

Trebuie sa ii dai tu timp? Stai linistita.
Poate vrei sa spui ca vrei sa-i dai spatiu, sa nu fii stresanta, sa te porti ca o disperata.In cazul asta clar l-ar ajuta asta, e frumoasa libertatea, pacat ca multe si multi nu inteleg asta.
Mai pe scurt, draga elisse09, tu esti in perioada de proba, o sa vada in timp daca vrea sa intre in o relatie cu tine sau nu.
Acum nu simte destul de mult pentru tine incat sa vrea sa fie cu tine, poate e si din vina trecutului, poate ca nu sunteti compatibili.
Daca o sa simta destul de mult, o sa treaca peste blocajele alea create de un trecut dureros.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca il placi indeajuns de mult presupun ca o sa i mai acorzi timp din start. Deocamdata lasa lucrurile asa nu pune nici un fel de presiune pe el. Fii prietenoasa cu el, asculta l cand simte nevoia sa vorbeasca cu cineva, faceti chestii distractive cand va intalniti in asa fel incat sa l faci sa se simta in largul lui cand e cu tine. Vezi daca in timp asta va apropie in sensul dorit de tine. Totusi sa nu ai asteptari prea mari ca sa nu fii dezamagita in cazul in care lucrurile nu evolueaza intre voi. Numai bine

| RAY a răspuns:

Din ce scrii tu acolo cam nu vrea nimic, dar intrebal ce vrea de fapt si ce vrei tu stii?