| dodo222 a întrebat:

Cunosc un baiat de vreo 4 luni insa am fost impreuna o luna dupa ne-am despartit iar o luna, apoi iar am fost impreuna vreo doua saptamani. El este foarte dificil, ma place dar totodata imi spune ca nu prea stie ce vrea. In tot timpul asta de 4 luni pot spune ca nu ne-am lasat in pace deloc..totusi ii pasa, stiu asta. Problema este ca el a suferit foarte foarte mult dupa cineva si inca nu a trecut peste, abia acum mi-am dat seama de lucrul asta, dupa ce mi-a spus el anumite chestii. Ce as putea sa fac sa treaca peste acea suferinta, sa nu mai fie irascibil, schimbator de pe o zi pe alta cum este acum? Toate lucrurile astea si certurile si despartirile de pana acum se trag cumva de la acea suferinta de care a avut parte. (fosta relatie de unde provine problema a fost in urma cu ceva timp.2-3 ani cam asa, el in tot timpul de dupa acea relatie a fost singur si a spus ca s-a obisnuit asa si acum ii este greu sa se deschida, sa se implice emotional). Fara sa vreau, am ajuns sa tin la el.Ce pot sa fac in aceasta situatie?

5 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Trebuie sa ai mare rabdare cu el. Sa stai atata vreme singur dupa o relatie esuata nu este deloc usor. Sunt convins ca acuma se considera foarte norocos ca a reusit sa dea de cineva ca tine si ca tine si la tine la fel de mult, insa se pare ca se lasa afectat de trecut. In cele din urma, va vedea el ce are langa el si va lasa trecutul fix acolo unde ii este locul. Nu-ti pierde speranta cu el, sigur veti fi in continuare fericiti.

| neutrino a răspuns:

Pentru fericirea lui, ofera-i tot ce ai si tot ce poti: nu te zgarci.

| LoveSleep a răspuns:

Da-i timp.

Răspuns utilizator avertizat
| RedDeath a răspuns:

Eh, lasa-ma cu abureli din astea "am avut o deceptie, nu sunt barbat, ci muiere in haien de barbat, de aceea sunt asa sentimental si sufar atat crying " - Deci asta isi bate joc de tine. Deceptie pe mosito! La varsta asta numai probleme sunt si el, vai Doamne, ca nu poate face fata. Ori isi bate joc de tine, ori e retardat.
Eu iti sugerez sa iti gasesti altul mai cu mintea la cap si nu pierduta pe te miri unde. Adica noh, eu chiar nu mi-as manca nervii atata timp cu un asemenea om, ca numa o viata am