| mirunik a întrebat:

Ce inseamna dragostea?

Răspuns Câştigător
doiny
| doiny a răspuns:

" sa traiesti viata celuilalt"... mi-a spus un preot!

36 răspunsuri:
| Petre85 a răspuns:

O sa ai momente cand o sa te simti minunat, in stare de orice si o sa fie cand n-ai sa poti sa gandesti limpede de parca " o iei razna". Si poate sa tina si toata viata, sau sa inceteze brusc acest sentiment "ciudat". happy

| danigandestedestept a răspuns:

Dragostea este tot ceea ce tuh ai... dar nu o cunostitonguetongue

| roxana_2871 a răspuns:

Pai dragostea e atunci cand iubesti intrabevar pe cineva... dragoste =cand vezi pers iubita iti bate inima ff tare, asa zisi "fluturasi in burta", si inrosesti la fata ...cam astea sunt simtonele dragostei... dar este cea mai deosebita starewinking

| Cosmin4cwalk a răspuns:

Va veni timpul cand vei afla singurica

| Nicolae_Mario-Alexandru_1981 a răspuns:

Cred ca ai 3 ani laughing))))

| pisulake a răspuns:

Dragostea este ca o pasare Phoenix care te invaluie fara sa te astepti de-a lungul vietii, omul devenind o prada temporara, sigura. Aceasta este ceva dincolo de vointa noastra care, dragostea ca si pasarea Phoenix renaste din propria cenusa.

| nnnnnnnnncccccc a răspuns:

Dragostea este un amor amagitor.O fiinta candida se atrage de alta asemeni ei,sint ambele niste firi chibzuite,pentru ca sint create una pentru alta.O flacara bolnava e in el,nu poate sa reziste caldurei arzatoare a ei.Un aer ametitor, ii imbata si nu mai stiu ce sa faca. Dragostea este prea puternica. Apoi un frig pacut ii trec prin oase si isi revin, ei stiu, sint un intreg, nimeni si nimic nu-i pot destrama.