| PiatrăAscuțită a întrebat:

Ce inseamna mai exact cand o fata iti spune ca de adora? FUNDA! >:

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In general, atunci cand o adoleascenta spune unui baiat ca il adora, inseamna ca nu are proprietatea cuvintelor folosite.

| h3r a răspuns:

Ce nu înțelegi din „te ador"?

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Depinde cum şi în ce situaţie o spune.

| bogdan72 a răspuns:

Inseamna ca te minte. De ce?

| unknøwn a răspuns:

Că ai ajuns la punctul ăla în care ai prostit-o în aşa hal încât poţi să faci ce vrei din ea.

Răspuns utilizator avertizat
| LittleShyDevil a răspuns:

Buna! Ori te place, ori ti-a multumit pentru ceva. Eu asa fac. laughing O zi buna!

| qMiruq a răspuns:

Părerea mea este următoarea: când o fată (în cuplu mă refer) îi spune unui băiat că îl adoră,îi spune de fapt că iubeşte totul la el: caracterul, înfăţişarea, nobleţea, sinceritatea, inteligenţa - tot ceea ce ţine de acel băiat, trăsături atât fizice cât şi morale + felul lui de a fii. Îi adoră toată fiinţa şi tot ceea ce este el. (Cel puţin eu asta îmi exprim faţă de persoana iubită când rostesc aceste cuvinte ).

Dar dacă o fată îi spune unui băiat că îl adoră (prieteneşte), înseamnă că îi admiră inteligenţa şi sclipirile jucăuşe pe care le are, adică i se pare DOAR foarte drăguţ prin felul lui de a fii.

(Sunt lucruri diferite dar asemănătoare)

Şi ca să deduci mai simplu la ce vrea să se refere de fapt, trebuie să fii atent la:
-relaţia dintre cei 2 (cuplu sau prietenie)
- intonaţia folosită
-dacă îţi adresează vreun fel de zâmbet (pentru că şi printr-un simplu zâmbet poate exprima multe de ex: dacă ţi-o zice cu un zâmbet ironic, clar te ia la mişto. Dacă ţi-o zice cu un zâmbet dulce şi sincer atunci îţi dai seama că, chiar simte ceva. Iar dacă ţi-o zice cu un zâmbet fake, e clar că vrea doar să te mulţumească)

Înfine, sunt o grămadă de criterii după care să te ghidezi, astea fiind spuse...Nu o mai lungesc şi îţi urez multă baftă kiss!

| ale28bz a răspuns:

Cand o fata iti spune ca te adora inseamna ca iubeste pe altul, ca o faci sa se simta bine, dar nu te vede de iubit, ci de un prieten bun si de incredere. o fata cateia poti sa i-o tragi doar daca e trasa sau beata, dar care a doua zi va regreta ca a facut-o, evita fetele care iti spun te ador risti sa ajungi,, prietena cea mai buna''

| Mercur a răspuns:

Depinde si de varsta si de context. Adica o fata de 11 ani iti zice te adora ea cred ca te place daca o fata de 20 de ani iti zice te adora probabil vrea sa faca sex depinde de multe aspecte de genul caracterului de insasi persoana. cel mai sigur ar fi s-o intrebi pe ea ce vrea sa spuna mai exact.

| Sk_Bogdan_1997 a răspuns:

Depinde cu ce intonatie o spune tongue, poate insemna si ca ii place de tine si ar vrea sa aveti alt gen de relatie nu tot una de prietenie simplahappy sau poate sa zica asta ca ai ajutat-o cu ceva si zici asta pentru ca e fericita happy