| Gabrielle a întrebat:

Ce inseamna pentru fiecare din voi sa iubesti si sa fi iubit?love struck

Răspuns Câştigător
| Viuvi a răspuns:

Dragostea adevarata!
Fara conditii si fara regrete!

15 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cel mai mare miracol, bucurie, echilibru si fericire! Raiul pe pamant!

| simoSTAR a răspuns:

Sa iubesti si sa fii iubit inseamna sa te trezesti in fiecare dimineata si sa vezi soarele cum straluceste chiar daca e furtuna, inseamna sa simti ca ai pentru ce trai. fericirea este atunci cand este un EL sa imi spuna "te pup iubita, noapte buna" sau "buna dimineata"... iubirea este totul! viata este mai usoara in 2.

| zeeeeeex a răspuns:

Sa iubesti si sa fii iubit is 2 chestiuni total diferite si separate pentru ca tu daca iubesti nu este obligatoriu sa primesti inapoi iubire. Eu cand iubesc vad doar persoana care detine o jumatate din inima, o vad ca o fiinta perfecta, frumoasa, desteapta, inteligenta, glumeata dar nu lipsita de defecte si cand spun perfecta, este dar pentru mine. Un sentiment nu poate fi ilustrat nici intru milion de cuvinte sau tablouri.

?

Sa fiu iubit... Sa primesc dragoste, incredere, fidelitate si intelegere. Atat imi doresc si sunt fericit big grin

| ShineMe a răspuns:

Sa iubesti pentru mine inseamna sa iti exprimi toate sentimentele placute si de atractie fata de o persoana si sa fi iubit sa fie reciproc fara sa iti para rau ca iubesti sau esti iubit

| yanny`s a răspuns:

In primul rand incredere... apoi celelalte chestii pe care le stim.
fluturasi, gandacei, gargaritelaughing

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Inseamna Totul... Inseamna esenta Vietii}: x

| andalu a răspuns:

Simti ca atunci cand persoana iubita te tine in brate te inalti spre cer, ca nimic nu mai conteaza, te simti ocrotit...Si esti capabil de a face unele compromisuri daca stii ca asa faci persoana iubita fericita

| AdaIoana18 a răspuns:

Pentru mine inseamna sa iubesc si sa fiu iubita ceva ce nu pot sa exprim in cuvinte, parca ai fi intr-un vis care nu se mai termina niciodata, parca esti in paradis!

| AdaIoana18 a răspuns:

Pentru mine inseamna sa iubesc si sa fiu iubita ceva ce nu pot sa exprim in cuvinte este ca si cum ai fi tot timpul intr-un vis care nicioda nu se termina parca ai fi in paradis!

| AsU_2581 a răspuns:

Cateodata nu ai cum sa explici sentimentu astabig grin

| OnWeed a răspuns:

Un lucru pe care personal nu il pot exprima prin cuvinte, dar pot spune ca e cel mai frumos si placut sentiment pe care l-am simtit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea doar se ofera, nu se pretinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos lucru. dragostea te schimba si te face sa-i privesti altfel si pe cei din jur. e minunata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O pasiune nu tottimpul de lunga durata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos sentiment...