| cripsontyphoon a întrebat:

Ce inseamna sa fi molau? Mi-s-a spus de multe ori ca sunt cam molau cand vine vorba de fete. Si ce as putea face ca sa nu mai fiu "molau"? Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Prostănac.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Adica trec ocaziile pe langa tine, si nu faci nimic. Nu esti pe faza, nu actionezi niciodata... Cam asta inseamna sa fii molau.
Stai pasiv, nu faci nimic desi ti-ai dori.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Lipsit de forță, de energie, de elan, încet, greoi, leneș, prostanac asta inseamna molau.
incearca sa fi mai tupeist si mai ambitios

| KinoAndreea a răspuns:

Uhm...Am intrebat o prietena si mi-a zis : prea timid, nepriceput... ceva de genulwinkingProbabil ca ei "combina" tot (cum se zice) si tu nu sau nu stiu, cum e situatia.

| Betrix a răspuns:

Pampalau.