| cataalecs96 a întrebat:

Imi place de o fata din sc dar este mai mica ca mine cu 1 an dar asta nu prea conteaza si sunt cam timid cand vine vorba de fete sum as putea sai gastig dragostea:d

Răspuns Câştigător
| curiozitatea a răspuns:

Heihappy
Incearca sa va imprieteniti.sau imprietenestete cu o prietena de a ei.si afla ce ii place la un baiat acelei fete de care iti place.si in final spune-i amicei sale ca tu o placi pe fata.si o sa ii zica inapoiwinking
e o treaba intre prietenewinking un fel de barfa.
tu ii zici secretul iar ea ill zicebig grin
si asa o sa ii bagi idul pe messenger si mai vorbesti cu ea.va imprieteniti.si mai vorbiti la scoala.si incearca sa fii ce ii place ei... o sa meargahappy
Multu succeshappy happy
PAPA.
funda?

4 răspunsuri:
| fanJBfan a răspuns:

Hmm. am avut si eu de-aface cu un baiat timid. si pentru o fata nu e deloc sa spun asa sa te simti in largul tau. trebuie sa ii zici ca o placi. chiar daca ti-e rusine si o intrebi daca ar vrea sa va cunoasteti mai bine. te asigur ca va merge... fundita? big grin

| ade_9971 a răspuns:

Poi fa-ti curaj si spune-i! O sa aprecieze asta si 99% iti va zice da.Eu zic sa risti nu poti sa pierzi nimic succes

| alina_7878 a răspuns:

Zambestei si salut-o, fa rost de id ei si vb cu ea ...ai putea uneori sa ii trimiti doar un zambet, invit-o in oras daca nu singuri cu mai multi prieteni de-ai vostri... fii dragut cu ea comportate normal (sau cel putin incearca happy )

| paulpaul25 a răspuns:

Depinde, dar iti spun din start ca nu trebuie sa fi timit.Chiar daca de felul tau esti mai timid, fa-ti curaj si spune-i in fata ca iti place de ea si poate ca si ei ii place de tine dar primadata incearca sa iei legatura cu ea sa gasiti subiecte comune, sa vorbiti si cand gasesti momentul potrivit ii spui.Chiar daca nu iti da un raspuns direct iti poti da seama dupa reactia ei.