| BuMeRaNg a întrebat:

Ce inseamna sex oral? Stiu ca sunt multe surse de unde pot afla dar nu inteleg termenii aceia. Parca toata lumea ar fi numai medici sau din astia. Va rog explicati-mi pe limba mea si in asa fel incat sa inteleg.laughing

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Adica o fata suge oraganul genital al barbatului pentru ca barbatul sa se simta "super".

Ma supar pe tine daca nu imi dai fundita si m-ai facut sa spun asta! A fost un mare efort pentru mine!
Sper ca ai inteles.

19 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

A-l face pe celalalt sa ii placa, sa se simta apreciat si nu refuzat ca individ/a si personalitate. Poate fi facut ca joc experimental sau de curiozitate, ce gust are celalalt?!, Se practica ori ca preludiu, ori ca intermezzo, ori dupa, ori cand femeia este cu sarcina foarte avansata pentru a face clasic sau cand barbatul e prea gras, sau are dificultati cu erectia. Sau cand fata e virgina si vrea sa simta si ea niste senzatii aparte, mai ales daca se face pe lumina si sa isi si pastreze sigiliul pana cand il va intalni pe cel care cosidera - sau e "convinsa" ca il merita! Pentru aceasta trebuie o igiena locala si manuala impecabila, confort, tandrete si cooperare. Si daca se trece cumva la sex clasic, obligatoriu cu prezervativ! Si la sexul oral se pot folosi cele cu aroma de fructe.

| psiholoaga a răspuns:

Cum a zis si benzona, cu gura (limba, dintii, dupa preferinte si posibilitati) se stimuleaza (ling, sug, musca delicat) organele sexuale. Mai explicit de atat mi-e teama sa spun, ca ma acuza pudicii de limbaj indecent si instigarea minorilor. Si informatiile stiintifice, ca sa iesim din sfera porno: sexul oral facut barbatilor se numeste felatie, iar cel facut femeilor-cunilingus.
harciog, de acord, doar ca e kama sutra, nu karma, ca nu e vorba de destin sexual in 64 de pozitiitongue

Alte răspunsuri
| Psihoyounger a răspuns:

Ceva frumos pentru amandoi...Bafta!

by Psihoyounger

| EUSIATIT a răspuns:

Sincer acesta e ultimul lucru pe care nu-l stiai? Nu as fi pus intrebarea niciodata pentru ca nu e chiar important daca voiai sa stii cauta-i intro carte despre sex.

| Ben. a răspuns:

Stimularea terminatiilor nervoase de pe organele genitale cu ajutorul orificiului bucal sau a limbii.

| Crisu_8081 a răspuns:

Hmm, ia sa incerc sa-ti explic si eu. Avem asa: o puta si o pasa. Ok? Baiatul poate sa linga pasa, iar fata poate sa linga si sa suga puta.Sexul oral nu implica penetrarea cu put a(adica sa bage puta in pasa). The end. Capisci?

| oooooooo a răspuns:

Probabil ai o varsta destul de mica, daca nu intelegi ce inseamna.De ce nu mai astepti putin pentru a te interesa de asemenea lucruri? Nu spun ca e un subiect interzis, dar copiii ar trebui sa se gandeasca mai intai la scoala, au timp mai tarziu sa afle pe pielea lor ce inseamna si cum se face.

Alte răspunsuri
| darcalex a răspuns:

Adica tu te apleci si ii pupi penisul barbatului sau invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand karma sutra si opreste foile la pozitia 69.Aia este intr-adevar "sex oral".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul oral este atunci cand prietenul tau vrea sa vina cu gura lui la vaginul tau (vaginul este gaurica ta) si te saruta 'acolo'. Sex oral este atunci cand tu cu gurita ta te apleci asupra prietenului tau, ii dai pantalonii jos si chiloteii si cu gura il pupi pe 'Penis (Penisul este acela pe care face baiatul 'pipi'). Asta inseamna sex oral.

Dar sexul oral este ca si la scoala, unii elevii sunt foarte pregatiti, constiinciosi si au numai note mari, iar altii nu. Asa este si cu sexul oral, unii fac un sex oral foarte bun (bine, minunat beton, perfect) iar altii doar 'cica' fac si ei sex oral. Doar pupa penisul (sau doar pupa vaginul). Dar totul este ca la carte, inveti bine sau inveti putin asa si sexul oral il faci bine (ca ai invatat sa faci)sau il faci prost (ca nu ai invatat sa-l faci bine). Uff ce de explicatii.
Sper ca tu esti inteligenta ca sa poti intelege explicatiile astea (macar sa fii desteapta si pregatita la scoala daca cu sexul oral nu stai deloc bine). Salutari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sexul sau dragostea e cand faci cu cineva ceva in pat, ar trebui sa mai citesti, deschide-ti vocabularul tongue