| lavy_7345 a întrebat:

Ce inseamna sperma si a ejacua? va rog raspuns. dau funda...

Răspuns Câştigător
| Foca a răspuns:

Buna. Sperma este un lichid alb, care iese din penis si nu este bine sa ajunga in pasaricahee hee deoarece ramai gravida. Ejacularea este atunci cand sperma iese din penis.
Succes.
Ciaohappy

3 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Sperma un lichid alb, lactescent care are doua componente:
1 lichidul seminal, secretat de glandele seminale si prostata care contine multa fructoza, ceva proteine, apa si saruri minerale
2 spermatozoizii produsi de testicule, care sunt celulele germinale masculine (ei vor fecunda ovulul si vor forma fatul).
a ejacula =cand baiatul termina actul sexual prin a elimina sperma

| SperanteSpulberate a răspuns:

Sperma este acel lichid de culoare alba care iese din penis de la baiat.
Ejacularea inseamna cand sperma iese din penis.

| Optimus7 a răspuns:

Sperma este un lichid alb care iese din penisul baiatului in urma actului sexual atunci can are orgasm. Cu ajutorul unui spermatozoid si o unui ovul se produce copilul. Ejacularea este momentul cand baiatului ii iese sperma.