| luly16 a întrebat:

Ce inseamna vagin?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In limba latina inseamna "teaca", cea care primeste penisul partenerului, in cursul actului amoros/sexual!

La rece, este un canal virtual, adica are peretii lipiti; daca esti excitata, ei secreta un lichid cu functie de lubrifiere, ca sa nu doara penetrarea, ci sa "mearga ca unsa", si se largeste usor pentru a facilita penetarea!

La unele, lubrifierea este mai abundenta, si chiar vizibila la exterior, iar la altele, mai saraca, si necesita mai multa pregatire = preludiu = sarutari, mangaieri, imbratisari si soapte de dragoste, sau "dirty", in functie de tipul de relatie sau intalnire!

Mare atentie la igiena! Mai ales acum vara, daca nu te speli atat dimineata cat si seara, poate ajunge sa miroasa foarte urat si respingator! Cu atat mai mult in perioada ciclului!

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vaginul este o parte a organului sexual feminin, este un pasaj de trecere între uter - organ sexual aflat în interiorul corpului femeii - și vulva la exteriorul corpului femeii.
Pa, pa.

| CoquineNoire a răspuns:

Este un gin cu vanilie.

| Acadeeeaa a răspuns:

Parte a aparatului genital feminin, în formă de canal cilindric, musculos și membranos, care face legătura între vulvă și uter.

| Eღilia62 a răspuns:

Parte a aparatului genital feminin, în formă de canal cilindric, musculos și membranos, care face legătura între vulvă și uter.
@SmileChupsDă treba mica nu se face prin vagin ci prin uretra.

| XtmCamiii a răspuns:

Eu vad din poza de la av ca esti fata :o cum sa nu sti `?!
sti pe unde faci treaba mica? acela e vagin

| XtmCamiii a răspuns:

Daca nu ma insel vei invata la scoala in clasa a7awinking

| Eşarfăăă a răspuns:

Adică nu a mai întreținut niciodată relații sexuale până acum.

| Geo17 a răspuns:

Pe romaneste inseamna ****.
sper sa intelegi si sa nu crezi ca sunt prost.
acum ai inteles acum ce inseamna rolling on the floor

| llucixxl a răspuns:

Chiar nu știi să te-mprietenești cu unchiu' Google?

| Yuliadlke a răspuns:

Vagin inseamna „o gaura unde iti baga un baiat.p*** cand faci sex! funda? big grin

| SemnuIntrebarii a răspuns:

Vagin=pi2da

| RoXisS a răspuns:

Organul genital la femeihee hee

| aumih16 a răspuns:

Organul femeii este vaginul! organul barbatului este penisul! doamne parca esti copil de gradinita!

| DarkBlood32 a răspuns:

Pasajul universului. cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SmileChupsDă big grinaca tu te pisi prin vagin, sunt curioasa pe unde ies copii la tine, prin nas?

| Cristian0884df11 a răspuns:

Forta de frecare gaura curuluii

| Ida_Luca_1977 a răspuns:

Inseamna ca esti mica, invata carte fata, nu ma lua cu *****, ce ai tu sub craci, inseamna, daca erai mare stiai, asa esti mica si nu stii, am inchis!