| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna vagin?

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce avem nevoie de educație sexuală în școli
dovada nr. 9

| nebunu_5532 a răspuns:

E un fel de peșteră care pute urât, de obicei a pește!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru nebunu_5532):

Depinde. Sunt pesteri care sunt intretinute si nu au miros urat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Vaginul este un organ sexual feminin, impar, musculos, care este situat intre pubis (Muntele lui Venus) si anus. Vaginul reprezinta o parte a aparatului genital feminin, fiind in fapt un organ care are forma tubulara a unui canal format constituit/format dintr-o insiruire de muschi circulari. Prin intermediul vaginului cat si al canalului cervical se face legatura intre vulva (labiile mari si mici) si uter, adica intre partea externa si cea interna a aparatului reproducator. Rolul sau principal este cel sexual/copulator, dar este si principala parte a aparatului genital feminin care poate fi examinata ginecologic. De asemenea prin vagin se poate ajunge la organele interne ale aparatului reproducator : uter, trompe uterine, ovare, endometru in cazul in care este necesara examinarea partii interne.
Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bună dimineața! Te-ai trezit la realitate, sau mai visezi încă?
Este un loc de unde ai ieșit.

| Wr3nch a răspuns:

Puterea Google e cu tine:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Vagin

| Sofer a răspuns:

E ceva de au fetele și ne place noua. Piersicuță.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ce spui tu este organul sexual al femeii, dar vaginul este doar o parte a acestui organ.

| aumih16 a răspuns:

Aia care o au fetele mai in pantaloni! aoleu! nasol ca nu stii! fac pariu ca tie daca ti-o arata o fata! sigur te sperii!

| aumih16 a răspuns:

Da ala care il au baietii in pantaloni stii ce estelaughing doamne!

| Alverto a răspuns:

Ba frate, daca faci trolling te rog ieși
Daca nu:
Este partea genitala a unei femei
Mai detaliat https://ro.wikipedia.org/wiki/Vagin

| Anonima163333 a răspuns:

Organul feminin, nu stiu cum sa iti zic

| MaryMaria333 a răspuns:

Ce au fetele in pantaloni.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Nu-i adevarat! Unele au fuste sau rochii. laughing Mai bine zici in chiloti, dar si aici e ceva: nu chiar toate poarta chiloti.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Daa cred ce spui. Numai ca eu proasta cum nu port fuste si rochii am cam uitat de ele laughing