| eSc a întrebat:

Ce insinueaza ochi albastri sau maro spre caprui?

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca insinueaza o culoare!

| gigiro a răspuns:

Ochii nu pot insinua nimic, numai oamenii pot insinua. Te referi la ce semnificatie au, in popor.Pentru ca cercetari stiintifice pe aceasta tema nu s-au facut. Eu nu cred in asa ceva,dar stiu ca ochii sunt "oglinda sufletului".De aceea acum se pun diagnostice,pe iris. Ochii pot fi frumosi sau nu,reci,pot avea privirea taioasa,plina de dragoste, pot fi blanzi ca a unei caprioare, mari ca de vaca.Deci.

| Angelofdemon a răspuns:

Bunahappy
Purrr si simplu nimic.happy
Ochii albastri atrag mereu privirile.happy
iar ochii caprui sunt niste simpli ochii caprui.happy
funda?tongue

| Asyul95 a răspuns:

laughingbuna intrebarelaughing
Ochii albastri curu broasti
Ochii caprui curu matalui/sau
Ochii caprui fura inima oricui
Ochii verzi niciodata sa nu'i crezilaughing

| MarianneEngel a răspuns:

Ei, buburuzaroz10 sa-ti fie clar eu am ochii caprui. Ai inteles? Ce daca nu am ochi albastri inseamna ca nu am nicio calitate. Proasto! Nici nu stii sa fi mai draguta.

| Maryna_1397 a răspuns:

Ochii albastri-Iubitori
Ochii caprui-Cuceritori(fura inima oricui)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ia asta http://kemell.k5.ro/bun-de-stiut/semnificatia-culorii-ochiilor/

fundita? :o3:o3:o3 plsss