| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Ce intelegeti prin "iubire adevarata"?

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

A spune "iubire adevarata" implica admiterea existentei "iubirii false", ceea ce e un nonsens. Ori e iubire ori nu e.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există asa ceva, aia era in anii 80-90. acum toate femeiile sunt pe interes, ai bani te iubeste adica doar banii îi iubeste.

| CracanelTrasPrintrunInel explică (pentru CristiDinBucuresti):

Asta e o prostie laughing din cercul meu de prieteni, in toate cuplurile femeile castiga mai bine decat barbatii.

| Robert2526 a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Nu te obosi sa ii explici lui Cristi, el probabil asteapta sa ii aduca dumnezeu o femei laughing)

| Lupică27 a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Si ti se pare ok asa?

| CracanelTrasPrintrunInel explică (pentru Lupică27):

Nu stiu ce sa zic, si in familia mea femeile au avut mereu locuri de munca mai stabile si mai bine platite decat barbatii. Mi se pare o problema atunci cand omul nu reuseste sa evolueze si sa fiti la acelasi nivel de-a lungul anilor. Atunci apar frustrarile din partea lui, daca are bun simt si din partea ei daca ii finanteaza stilul de viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Un sentiment foarte puternic de dragoste, care nu moare, nu dispare si nu se stinge niciodata, daca-i iubire adevarata!

| Hyperion7 a răspuns:

In niciun caz iubirea exprimată din prima prin placeri carnale!

| Lukasssz a răspuns:

Conceptul de "iubire adevărată" este unul profund și subiectiv, care poate fi perceput și înțeles diferit de fiecare persoană în parte. În general, "iubirea adevărată" se referă la un sentiment puternic de afecțiune, atașament și devotament față de celălalt, care depășește aspectele superficiale sau temporare ale unei relații.
Iată câteva elemente care pot defini ideea de "iubire adevărată":
Respect reciproc: Într-o relație bazată pe iubire adevărată, partenerii se respectă unul pe celălalt în totalitate, recunoscând și apreciind calitățile, nevoile și drepturile fiecăruia.
Acceptare și susținere: Iubirea adevărată înseamnă să fii acceptat așa cum ești și să primești sprijinul și încurajarea partenerului tău în cele mai bune și cele mai rele momente.
Empatie și înțelegere: Partenerii care se iubesc cu adevărat sunt capabili să empatizeze unul cu celălalt, să înțeleagă perspectivele și să fie alături în momentele dificile.
Angajament și devotament:Iubirea adevărată implică un angajament profund și sincer față de partenerul tău, manifestat prin loialitate, dedicare și fidelitate pe termen lung.
Grijă și protecție: Într-o relație bazată pe iubire adevărată, partenerii sunt preocupați de bunăstarea și siguranța celuilalt, asigurându-se că se susțin reciproc în fața provocărilor și obstacolelor vieții.
Este important de menționat că experiența și percepția fiecărei persoane asupra iubirii adevărate pot fi diferite, influențate de experiențele personale, valorile, crezurile și așteptările individuale. În final, "iubirea adevărată" este o călătorie emoțională și spirituală care poate aduce bucurie, împlinire și conexiune profundă între doi oameni care se iubesc cu adevărat.

| Lupică27 a răspuns:

Sa ai un caine.

| Miruna333 a răspuns:

Ori e iubire, ori deloc. Nu as spune,, iubire adevarata''

| Robert2526 a răspuns:

Iubirea aia din primele luni de relatie, cand e totul roz laughing apoi de duce naiba iubirea adevarata

| ILoveBlackCats a răspuns:

Ceea ce nu mai exista de ceva timp happy. Nu, glumesc. Iubirea adevarata e atunci cand nimic nu te poate desparti de persoana respectiva, nici macar o eventuala moarte