| anonim_4396 a întrebat:

Ce modificari pot avea loc in corpul unei fete dupa ce si-a pierdut virginitatea?

7 răspunsuri:
| diavolitza a răspuns:

Din cate am inteles nu sunt chiar niste modificari mari, as zice chiar ca sunt mai multe modificari psihice decat fizice, e ca si cum ai face un nou pas in viata (credhee hee)

| bibydraguta a răspuns:

Pai eu cred ca nu exista modificari si daca sunt nu mari care sa se observe...doar ca, asa cum spun toti himenul nu mai e la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
In afara de ruptura membranei himelare nu au loc alte modificari majore.
Trebuie sa aiba o igiena corecta, un consult ginecologic anual sau ori de cate ori este nevoie, sa foloseasca prezervativul pentru a preveni o sarcina si boli cu transmitere sexuala, tratarea diferitelor afectiuni ginecologice aparute in timp: anexita, cervicita, vulvita, vulvo-vaginita, etc.
Dereglarile hormonale sunt omniprezenta la fiecare femei, indiferent de varsta.
Sanatate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Una e sigura, nu mai are himenul intreg.

| woohp a răspuns:

Parca era ceva cu ochii.
Am auzit si eu de la niste babe, cica daca nu mai esti virgina ti se maresc nu stiu ce la ochii.worried Nici eu nu stiu ce sa zic.

| woohp a răspuns:

Si parca merge cu picioarele cam departate, unu de altu. sau asta se intampla la sexul analwinking

| vyally93 a răspuns:

Multelaughing