| Vali1234gahavjygjaka a întrebat:

Ce o satisface mai mult pe o femeie în timpul actului sexual: un penis "tare ca piatra" adică în erecție completa, sau ceva mai moale?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei tare si sa stie locul unde ii este ei cel mai bine.

| GdX a răspuns:

Tehnica partenerului. Prea putin conteaza jucaria daca nu stii cum sa o folosesti. Se spune ca mai bine unul mic si jucaus decat unul mare si bleg.

| wertori a răspuns:

In mod sigur, cel,, tare''. Dar nu conteaza doar asta, trebuie sa stii si cum sa te misti, sa explorezi si sa gasesti pozitiile care va satisfac. Un penis moale, nici nu intra in vagin, asta ca fapt divers, iar daca e sa se lase in timp ce e in vagin, nu se mai simte nicio placere, aproape nimic.

| RAY a răspuns:

Important este sa atinga clitorisul si pereti vaginului adica sa fie cat mai gros penisul

| corbulalbrosu a răspuns:

Un barbat priceput si cu experienta poate provoca placere, satisfactie si orgasm unei femei doar prin mangaieri tandre, masturbare si/sau cunilitie fara sa intre in "joc" penisul, asa cum intampla in cazul unui petting clasic. De asemenea sexul intretinut la finalul partidei sexuale poate reprezenta doar un contact cu totul nesemnificat un fel de "cireasa de pe tort" si marimea penisului si calitatea/taria erectiei acestuia sa nu fie deloc important, in cazul in care femeia deja a avut un orgasm sau mai multe. Fiindca senzorii excitarii si cei care provoaca placerea sunt amplasati pe portiunea primilor 3-4 cm ai vaginului, lungimea si "vartosenia" penisului are o importanta relativ minora. Practic conteaza tehnica de excitatie adoptata, calitatea acesteia si intr-o oarecare masura timpul de executie. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Cel tare ca piatra.