| anonim_4396 a întrebat:

Un penis de 14 cm in erectie este bun pentru a satisface o femeie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect poate fi formulat in sensul ca cel mai probabil cu un penis de 14 cm pot fi satisfacute o mare parte a femeilor. Acest rationament se bazeaza pe faptul ca potrivit datelor statistice existente efectuate de catre echipe de cercetatori si specialisti, a reiesit ca lungimea medie a penisului barbatilor adulti din Romania, activi sexual este de doar 12, 73 cm. Astfel ca este logic ca in aceasta dimensiune medie sa fie cuprinse si penisuri mai mici dar si mai mari ca si cel al tau. Deci DA este cat se poate de posibil sa oferi satisfactie maxima unui numar insemnat de femei. SanatatE!

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

14 cm este un pic sub masura medie a unui penis.
Cat despre satisfactia femeii, sunt mult mai multe conditii care trebuiesc indeplinite, incepand cu gromismea penisului, cu preludiul de incepere si cu timpul prorpiu zis de sex intravaginal, cat si de priceperea barbatului in a-si manipula organul putand duce o femeie la orgasm vaginal.
Imi pare rau sa-ti spun, dar 90% din barbati, chiar si cei mult mai dotati cu un penis mare, tot nu sunt capabili sa-i obtina femeii un orgasm vaginal, pentru ca, necesita pricepere multa din partea unui barbat.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este foarte bun.

| Donsavas a răspuns:

Nu stiu, asta depinde de femeie. Vrei sa cucerește o fata, pai cucerești fata aia, nu te gândi la ce gandesc toate.

| alina2k18 a răspuns:

Depinde de femeiewinking Mie personal imi place de la 18 cm in sus laughing

| beni1988 a răspuns (pentru alina2k18):

Pai daca esti largheti...Dar indeplinesc conditiilewinking.

| CatalinKp a răspuns (pentru alina2k18):

Nici nu ai pretentii?

| alina2k18 a răspuns (pentru CatalinKp):

winking fara pretentii nu faci nimicwinking

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CatalinKp):

Sa stii ca am auzit acu cativa ani pe doua femei la TV - parca la emisiunea "Totul despre sex", ca ele nu se culca cu un barbat daca nu o au macar de 18 cm.
Am discutat cu o femeie si mi-a spus ca ea nu vrea mai mare de 14-16 cm.

| Necunoscut112 a răspuns:

În principiu da. Dacă ştii multe alte chestii în dormitor. Poate să fie şi de 18 dacă în rest esti varza.

| BlueDark a răspuns:

Gandeste-te ca un vagin nu are mai mult de 10-12 cm cand e stimulat...Deci practic si un pusti de 12 ani s-ar descurca laughing

| Andrei258 a răspuns:

Da poate

| elaventurero a răspuns:

Este suficient nu ai probleme! tongue

| Shinderiu a răspuns:

Conteaza preferințele eiwinking

| beni1988 a răspuns:

La 14cm o sa ai sanse sa satisfaci fetele de 17-18 ani care nu prea au dat de penis. Iar aia care zic de obicei mica si jucausa ii din cauza ca o au mica. Daca o ai mare n-ai ce jucausa sa fie ca numa dupa ce i-o bagi deja ii gata.

| Bebe_Mario_Cristian_1984 a răspuns:

De acord cu tine, însă dacă urmezi procedurile ca la carte cu persoana iubita, o poți duce la un orgasm bun și în timp scurt.De la sărut pleacă totul, mângâiere atingere, pasiune senzualitate, patima mișcări presărate de contre profunde etc.