| mickeye a întrebat:

Ce părere aveți despre prostituate? E moral sau imoral ca o fată să facă sex pe bani?
Din câte știu,femeilor le place sexul,deși sunt ipocrite și nu vor să recunoască.Iar faptul că mai sunt și plătite ca să facă ce le place,mi se pare absurd,strigător la cer.
Ce-i drept, o prostituată nu face sex cu cine vrea..majoritatea clienților unei prostituate sunt urâți,grași,și nimeni nu și-ar dori să facă sex cu ei.
De aceea,prostituția a apărut ca o necesitate.Ce credeți,sunt româncele cele mai mari curve?
Și cum e mai bine să te naști,cu penis sau cu vagin? Nu de alta,dar în industria muzicală românească e plin de fete dezbrăcate,care cântă aproape dezbrăcate(Inna,Roxana Nemes),la televizor, numai Bianca Drăgușanu și Daniela Crudu.
După cum știți, 70% dintre prostituatele din Spania,Italia vorbesc limba română.
De asemenea,în România sunt multe mașini tari(PORSCHE,BMW,AUDI,MASERATE) la volanul cărora sunt pipițe, unele abia dacă au împlinit 18 ani și abia ajung la volan.Eu cred că aceste fete care au Range Rover au obținut mașinile prin sex.
Evident,ca femeie,pentru a avea succes,trebuie să fii frumoasă dar și puțin inteligentă.
Cunosc multe fete nu neapărat frumoase,dar pe care le duce capul și s-au culcat cu tot felul de bărbați influenți,și acum au mașini scumpe,își fac vacanțele numai în țări exotice,ba chiar au obținut slujbe bine plătice.
Ca femeie,e foarte ușor să te realizezi,dacă ai vagin și știi ce să faci cu el.Bărbații sunt superficiali și proști.
O femeie dacă vrea să fie avansată la locul de muncă e de ajuns să se culce cu șeful ei. Dacă vrea o mașină tare își caută un moș bogat gen Irinel, se culcă cu el și astfel își cumpără ce mașină vrea.Practic,plătește cu păsărica.
Pe când un bărbat ar trebui să învețe, să muncească de-i sar capacele pentru o mașină banală.

Răspuns Câştigător
| DyNo a răspuns:

Nu, nu cred ca este moral sa faci asa ceva. Oricum, crezi ca majoritatea din acele femei care fac asa ceva, chiar le place ceea ce fac? Unele sunt c...e intr-adevar.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Macar prostituatele au mai multa valoare in ele stii de ce? Pentru ca recunosc ceea ce fac, sti ca nu sta cu tine si pe la spate te inseala, e cinstita pai da ele au ajuns sa fie femeile viitorului nu astea care te mint dupa cateva vorbe si iti faci un car de nervi. Curva e acolo cu boala sau fara pentru nevoiasi de pe drumuri.

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca ti zic dar cred ca esti frustrat sau frustrata si atata tot asta i cea mai mare problema ori esti un minor care acum descopera femeia Crede ma ce iti zic si peste ani si ani vei vedea si iti vei da seama si tu ca am avut dreptate! Deci tine minte ce iti zic! Femeia este la fel si a ramas la fel si va ramane la fel si peste o mie doua mii de ani de acum in colo! Femeia e la fel ca la inceputurile lumii acesteia! Daca noi barbatii ne am mai schimbat Femeia ia ramas la fel un fel de a fii specifica ei! doar a femeii ~!~ ok? Asa ca degeaba esti tu suparat ca femeia daca isi doreste ceva doar trebuie sa se culce cu unul influent care are bani! Prietene asa a fost din totdeauna si asa va ramane si peste doua mii de ani de acum incolo si punct! Poti sa spui tu o gramanda de chestii ca nu vei rezolva nimic! tu nu ai inteles o chestie~! si cu asta bastalaughing))Ca femeia este femeie si punct! ok?

| jhonny999 a răspuns:

Prostitutia este un job pentru bani.
Nici noi nu putem spune ca simtim vreo placere mergind la serviciu zi de zi.

| ancaval a răspuns:

Dupa parerea mea nu e prea normal ce fac ele, dar na, ii treaba lor, alegerea lor.

O prostituata nu face sex neaparat din placere cu oricine, o face pentru ca are nevoie de bani. Desi, aci, face o greseala mare.Ar putea merge la lucru, cinstit.Da, din pacate, li se pare mai usoara metoda asta, decat cea cu lucrul.Sec!

Poate ca da, is romancele prostituate, dar din cauza societatii.Noi traim intr-o tara unde banu vorbeste. Ar trebui sa fie interzisa prostitutia si pedepsita(nu cu amenda,ca o plateste si scapa; altfel).

Cred,ca mai bine te nasti baiat,sincer. Ca fata esti badjocorita si nedreptatita,acuzata pe nedrept(in unele cazuri). Baietii daca vad o fata singura pe strada, o fac curva, dar poate ea nu a umblat cu niciun baiat. Ei nu inteleg termenul "cu*va". Cu*va e cea care merge pa bani, nu cea care sa culca cu barbatul ei.

La Tv vezi cu*ve de lux, alea nu se culca cu tine, daca ai Dacie.

Prin ce metode or castigat fetele masina, nu stim. Poate sex, poate munca(unele), poate is de banii gata, de la parintii, etc.

Ca femeie sa ai scuces trebuie sa fi frumoasa si inteligenta? In primul rand frumusetea ii trecatoare si inteligenta apare la batranetelaughing Tu ca barbat ar trebui sa te atraga mai mult farmecul femeii, adica felul in care vorbeste, comportamentul ei. Degeaba arata bine, dotata, daca are ganduri rele. Trebuie sa fie simpla, nu trebuie sa stie prea multe lucruri, o inveti tu ca barbat. Una ca asta 100% nu inseala.

Le duce capu ca sor culcat cu altii pentru masina? Gresit, is proaste rau, alea nu o sa stie niciodata cei iubirea adevarata. Femeia tuturor barbatiilor, sincer, tu ai vrea una de asta? Nu cred, ai vrea una numai a tawinking

Tat am vazut paci "vagin" ca te realizezi datorita lui. Cu el trebuie sa stii ce faci, cui il daiwinking Ce ai pierdut o data nu mai recuperezi. Ma bucur ca nu am ajuns sa imi para rau. Eu lucrez de la 14 ani, acasa, fac mancare una alta, am fost crescuta calumea si ma bucur enorm de felul cum mor crescut parintii.

Pentru barbati ii greu ca trebuie sa traga tare, sa lucre, te inteleg. Da, daca esti cinstit, o sa ajungi foarte sus, o sa iti castigi respectul.

Numai bine sa ai!

| RaisaMedeea a răspuns (pentru ancaval):

In ziua de azi un ban cinstit nu iti ajunge nici de chirie. in afara de asta trebuie sa si mananci sa si te intretii sa platesti si facturile. Nimeni nu face asta din placere. Dar poate din placerea banului. duci o viata de lux si ai timp si de tine. in schimb viata cinstita. muncesti ca un sclav si nu te alegi cu nimic. mai trec si ani pe langa tine si ramai cu buza umflata... vrei o familie un copil. pentru ce faci copil ca sa il chinui ca nu ai sa ii oferi o bomboana. nu mai judecati daca nu aveti lipsuri. fiecare isi stie greutatea. nici ele nu fac asta k le place sa se ****.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mare ai dreptate cu ceea ce spui. Dar am sesizat 2 aspecte ne la locul lor in exprimarea ta :
1. Tendinta de a generaliza.
Este eronat sa credem ca toate femeile se realizeaza doar pentru ca au vagin.Citandu-te pe tine : "Ca femeie, e foarte ușor să te realizezi, dacă ai vagin și știi ce să faci cu el". Adica "vai tu coca! ce bine de noi fetele si ce rau de baieti, noi nu trebuie sa facem scoala precum ei, facultati, masterate, doctorate precum baietii pentru ca ne tine vaginul" Oameni de stiinta-femei, medici-femei, scriitoare, judecatoare, profesori universitari de renume-femei, etc sunt ceea ce sunt doar pentru ca au vagin si stiu sa il foloseasca.
2. Stii bine ca femeilor le place sexul! este o realitate stiuta de toata lumea dar nu vad unde este ipocrizia. Faptul ca sunt platite sa faca sex, acel ceva care le place, constitue greseala din partea barbatilor. De ce se duc barbatii la prostituate? Din cauza ca nu stiu sa isi aduca pe gratis femeile in pat. Adica unii barbati au acest handicap fapt pentru care platesc favoruri sexuale si tot femeia este ipocrita.
Nu mai fi asa suparat pe viata darling. Eu sunt femeie si nu mi se pare drept ca am invatat 16 ani si nu am ajuns prea sus comparabil cu cele care doar isi etaleaza un crac sau o buca si ajung intr-o secunda sotii de miliardari sau nu mai stiu eu ce dar asta este dulcele clasic! Existam sa traim imperfect intr-o lume imperfecta.

| LikeACandyxD a răspuns:

Unele dintre ele sunt nevoite sa o faca, ori pentru. ca au nevoie de bani ori pentru. ca au fost amenintate.
Dar unele o fac pentru. ca asa sunt ele big grin

| All3xAssAssInnSS a răspuns:

Da Dyno unnele chiar sunt c...e intr-adevar pentru ca daca le-ar trebui bani sar duce la banca, nu la prostuatie...

| saraimiestenumele a răspuns:

Observ ca tu ai o problema cu femeile intretinute, si mai ales cu prostituatele. Sa stii sa acesta veche si renumita meserie o practica majoritatea fetelor. unele din dorinta proprie, altele din obligatie, iar altele pentru ca nu au ce manca. In schimb, noi ceilalti nu trebuie sa le condamnam pentru asta, sunt vietile lor si fac ce doresc ele. Femeile intretinute : sa stii ca nu le i-au apararea, acest caz mi se pare penibil avand in vedere ca o femeie are 2 maini are 2 picioare, o minte si multe altele pe care poate sa le foloseasca, nu doar "pasarica" dar mentionand ca femeile aleg mereu calea cea mai simpla si cea mai favoritoare pentru ele. asta este o rusine pentru femei. De fapt nici nu pot sa le numesc femei. nu merita. O femeie trebuia sa se descurece singura, sa stie ce vrea, si sa actioneze cu cap si la timpul potrivit. o femeie asculta, invata, exarseaza si aplica. happy

| nouldenis a răspuns:

Sincer nu imi pasa de prostituate! dar daca e sa dau cu parerea eu zic ca o chestie/prostie ce te distruge emotional, psihic si social!; ))) am zis ce am zis!winking

| RaisaMedeea a răspuns:

Nu stiu daca spun bine dar din punctul meu de vedere sunt apreciate pentru ceea ce fac, nu sta sa se chinuie in saracie sa poata trai, multe si multi traiesc din banii parintilor de asta critica, ati rezista pe un salariu de 4 milioane sa nu va ajunga sa platiti nici chiria, sa muriti de foame?