| ForeverWarrior a întrebat:

Ce parere aveti de citatul asta :"If two people are meant for each other, it doesn’t mean they have to be together right now… but they will eventually."?

2 răspunsuri:
| Sunnyツ a răspuns:

In mare parte este legat de destin, mai exact un destin al dragostei. Vezi tu, daca 2 persoane sunt facute una pentru cealalta vor fi impreuna, candva nu trebuie neaparat acum. Dumenezeu tot va face ceva si va lega persoanele respective.

| th4inspiration a răspuns:

Deci 2 persoane sunt facute sa fie una impreuna cu cealalta, dar asta nu inseamna ca acele persoane vor forma o relatie, nu vor fi impreuna, doar fiinda asta le este destinat, "sufletul pereche" se gasesc rar, si chiar daca la-ai gasit nu insemna ca veti fi impreuna; sufletul conteaza mai mult decat corpul, si chiar daca nu suntem fizic alaturi de "sufletul pereche" vom fi spiritual prezenti in inima lor, cred eu happy