| RAY a întrebat:

Ce parere aveti de o aplicatie de dating pentru pentru persoanele urate? Sa nu ma luați cu sufletul contează, in uk exista asa ceva, e imoral asa ceva?

9 răspunsuri:
| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fiindcă și tu la rândul tău pui preț pe aspectul fizic mai mult ca pe inteligență, de aceea te consideri urât, dar ia privește aici https://images.app.goo.gl/agNY9FQD7BqSvKhM7
https://youtu.be/6P2nPI6CTlc
Este căsătorit deși s-a născut așa și are și 4 copii.Nu dispera și caută să cunoști și să te lași impresionat mai mult de interiorul omului.

| Mosotti a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Lasa-l pe ala, ca ala e full de bani, de aia l-a luat aia, nu l-a luat asa aiurea, ca la cum arata aia, lua pe oricare vroia.
E full de bani, e bogat, deci e pe interes. E oricum la mana ei, face ce vrea ea, ca oricum mare lucru nu poate face ala, asa ca ei ii convine.

Dai si tu niste exemple naive, pe bune acum.

Fizicul este proba eliminatorie, pentru ca figura emite sau nu emite trasaturile evolutioniste necesare pentru specie.
Asa ca un om aratos se traduce prin ca are calitatile evolutioniste necesare.
Figura e ca o foaie pe care scrie daca ai sau nu ai acele calitati.
Si ca sa se faca lipeala cu cine trebuie, natura a facut sa percepi pe cel cu calitatile alea, ca atractiv, e f simplu.

La vremea aia sufletu si inteligenta nu prea ajutau, si cum noi pe legea atractiei nu am evoluat genetic, asta e.
Din contra, un barbat era bun pentru cuplat daca era dur, rau, puternic, bazat, ca ala se putea bate cu intrusii in trecut sa apere fam, nu daca era sufletist sau inteligent.

Aia cu inteligenta si sufletu vine dupa, normal ca din doi oameni frumosi alegi pe ala care are si suflet si are ceva in cap, insa daca nu e deloc atractiv, nu te mai intereseaza ce suflet si ce inteligenta are, la tinerete zic.

Cati barbati prosti si tampiti la caracter n-au n gagici misto?! Deci hai sa fim seriosi.

Deci nu cunosti natura umana din pacate.

| Eireann a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Aici e vorba de aspectual fizic, nu de dizabilitati.

| RAY explică (pentru Mosotti):

Intrebarea e daca ati vrea asa ceva

| RAY explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Tipul arata bine la fizic ca un barbat, si mie imi place cum arata

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Eu cred ca mai degraba ar fi necesar un algorithm pe site-urile de dating care sa-ti analizeze poza si sa-ti dea optiuni apropiate de tine! Un site de dating pentru oameni urati nu stiu daca e eficient, ca majoritatea oamenilor urati nu considera ca ar fi, asa ca mai nimeni nu ar folosi site-ul!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Astea sunt cazuri izolate!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru RAY):

Si asta e adevarat, arata destul de bine la faţă!

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Am vrea asa site, dar la ce ajuta? Ca pe urati oriunde-i pui nu-s placuti de frumusei, iar uratii intre ei iar nu se plac, asa ca aia e.