| Sportacus123 a întrebat:

Ce părere aveți de Facebook Dating? Pot să găsesc acolo o fată cu care să rup patul? Voi ce experiențe aveți cu acea aplicație?

10 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Depinde ce cauti si cat de onest esti cu tine si cu persoana cu care vrei sa interactionezi. Ex: prietena mea și-a gasit alesul acolo (love story, happy end), din plictiseala am intrat si eu, nu aveam ganduri de ceva serios ( mi se luase dupa ultima relatie, si eram la modul, singura la 50 de ani cu 30 de pisici). Am vorbit cu cateva persoane, sunt persoane care vor aventura de-o noapte, dar si cele care vor ceva serios. Am dat de o persoana care m-a scos din prapastie, acum muncim amandoi pentru casa visurilor noastre si afacerea noastra. Daca vrei ceva serios, trebuie sa te adaptezi sa vezi ce poti sa lasi de la tine ce accepta cealalta persoana. Într-o relatie sunteti 2, nu doar unul, daca nu exista un echilibru, totul e in zadar, poti intra pe toate aicatiile ca nu se vor intampla minuni.

| SkandallKamataru a răspuns:

Daca nu te ajuta figura, nu te salveaza nici Facebook-ul si nici nimic.
Plus ca e mai usor in viata reala sa-ti faci relatie daca esti cu un grup de prieteni si iesiti decat fara.
Femeile nu au nevoie sa intre pe astfel de aplicatii sa-si faca relatie, pentru ca primesc zilnic mesaje de la barbati, alea care intra pe astfel de aplicatii nu cauta ceva serios de obicei, sunt foarte putine care chiar cauta si in nici un caz nu o sa aleaga un om de rand, o sa aleaga pe cineva cu o situatie financiara mai ok, si care arata mai bine fizic, la mutra.

Răspuns utilizator avertizat
| SkandallKamataru a răspuns (pentru Sportacus123):

Sala tata, sala, lucrezi la fizic sa arati mai bine, la mutra, scapi de cosuri in caz ca ai, te aranjezi, te tunzi, te imbraci mai bine, lucrezi la tine, la statusul tau financiar, si usor usor o sa-ti fie mai usor sa iti faci prieteni pe masura ce evoluezi.
Dar pentru moment, poti sa suni la c**ve rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| SkandallKamataru a răspuns (pentru Sportacus123):

Ce interes? Astea le faci tu pentru tine sa evoluezi, sa iti permiti sa te plimbi, sa iti iei ce vrei, sa iti permiti sa scoti o fata la un date sau 10... Daca nu esti in stare sa faci asta mai bine muncesti sa ajungi acolo pentru ca nici o fata nu cred ca ar vrea sa stea cu un barbat care nu are nimic pentru el si nu face nimic...

| vlllaaddd a răspuns:

Animalule!

Doar la sex animalic salbatic in stil indian si la rupt patul te gandesti

du-te la psiholog ca ai mare nevoie

in felul asta o sa ajungi sa violezi femeile pe strada noaptea in parc, in valea umbrei mortii!

| ALM2000RO a răspuns:

Nu mi-am făcut cont niciodată, dar am avut amici care aveau cont. Ce pot să-ți spun e că deși e gratis (spre deosebire de toate aplicațiile de dating, care sunt foarte costisitoare - te costă chiar și trimiterea unui mesaj privat din ce am auzit de la foștii amici, costul abonamentului fiind deci doar o mică parte din totalul sumei necesare) este foarte greu și acolo să primești match-uri. Am avut un amic educat, cu un profil foarte bun (mi l-a arătat odată când l-am vizitat acasă), cu descriere complexă, detaliată și foarte sugestivă, cu poze foarte bune...totuși n-a primit niciun match și nici nu l-a băgat vreuna în seamă. El a dat mai multe match-uri, dar nu s-a ales decât cu conversații de slabă calitate și care nu au dus la nimic concret (deci nici măcar la un date). Plus că acolo nu-ți poți alege profilurile cu care vrei să interacționezi decât dintre prietenii prietenilor. Iar contul de acolo nu e vizibil pentru prietenii tăi de pe Facebook, fiind separat cumva de contul principal.

| vodami92 a răspuns:

O prostie! Facebook trebuie sa fie doar Facebook!

| Lightdark a răspuns:

Nu prea cred mi se pare o tâmpenie rețelele de întâlniri online 90% din ce vezi acolo e eddit sau Photoshop...