| codx a întrebat:

Ce parere aveti de o fata care vrea sa faca sex la 14ani? (doar intreb)

42 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu aici e vorba, la o alta intrebare.dar asta e alta discutie.
O seara bunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Am inteles ca la alta. De asta am spus ca nu am vazut-o. O seara buna.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Azµre):

Doamne dar tu chiar crezi ca numai in Tara asta, mica si neinsemnata, astfel de actiuni/cazuri sunt la activ?! Ca mereu te vad comentand (de rau) Tarisoara asta banala ca si cum nu mai la noi, in Tara, s-ar petrece astfel de cazuri ducand, usor dar sigur, la destrabalari, sa nu mai mentionez de potentiale riscuri majore d.p.d.v. al sanatatii fizice.
Ca nu prea se pune, la noi in scoli, accent pe educatia sexuala in randul adolescentiilor...asta-i alt ceva.

-Numai bine.

| forever4you a răspuns:

Ce parere sa am? Ploade inconstiente! N-au altceva de facut decat sa-si distruga viata, are toata viata inainte sa-si inceapa viata sexuala, de ce asa devreme?

| Azµre a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Nu numai, dar ar trebui să fim un exemplu pentru alte țări...

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Azµre):

....Asa cum sunt dati perversii si cretinii aia de americani ca fiind un exemplu bun pentru toata Europa, pentru tot stolu'l?
In fine, fie ca tine.

-Numai bine.

| DorelSudoru a răspuns:

E bine, oricine invata o meserie de mic in oricare masura

| Violente a răspuns:

Parerea noastra nu contează. Daca domnișoara ajunge la concluzia că la aceasta varsta fragedă este pregătită pentru SEX, atunci o face și își asumă bineînțeles consecințele.

La 14 ani ești un copil în clasa a șaptea care nu știe ce este un RADICAL, dar știe ce înseamna penetrarea, penisul și erecția.

Ți se pare normal? Eu zic să discuți astfel de lucruri cu mama ta, să vedem ce părere are. Este singura cu PUTERE de decizie asupra ta, te rog să te consulți cu ea.

| irina_8165 a răspuns:

O parere proasta. eu la varsta aia inca ma jucam cu papusilelaughing. sfat nu faceti asta fetelor de 14 15 ani pentru ca riscati sa va pierdeti copilaria si pe la 20 de ani ce o sa m-ai plangeti dupa easad

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

O parere am si eu, sa ti-o spun? Hai, fie:
E proas...ta, MACSIM!

Răspuns utilizator avertizat
| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Parerea mea este ca trebui sa isi vada de scoala nu de alte lucruri!