| Vali1234gahavjygjaka a întrebat:

Sunt îngrijorat de marimea penisului meu. Ce parere aveți de 15cm la 14ani?

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

De esti stresat, ti-e ca o sa creasca prea mult?
Daca te ajuta si aspectul fizic precum te ajuta dotarile de la mama natura, esti ok!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E suficient sa urinezi cu el, ca nu vad la cel altceva l ai folosi

| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent care ar fi motivatia intrebarii tale, cea de a te lauda sau de a-ti face ''reclama'' raspunsul este acelasi. Nimic iesit din comun, chiar daca poate fi considerata ca fiind cu putin peste lungimea/marimea medie corespunzatoare varstei tale. S-ar putea intampla, ca aceasta sa ramana lungimea definitiva/finala insa este la fel de posibil ca penisul tau sa creasca in lungime si in urmatorii 2-3 ani. Nimeni nu poate anticipa in cemod se va dezvolta organismal tau in anii viitori. Ingrijorarea ta ar fi logica si rationala doar in cazul in care ai avea varsta +18 ani. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu fi îngrijorat. Penisul este dezvoltat normal.

| Sofer a răspuns:

Îngrijorat ca ai 15 cm? E suficient de mare.

| MihaiNicu23 a răspuns:

E destul de ok, altii nici la 20 nu il au.

| Necunoscut112 a răspuns:

Este cât se poate de ok.

| Mada1920 a răspuns:

De ce nu esti ingrijorat de prostia din cap? Mai baiatule crezi ca dimensiunea "podoabei" din pantaloni este importanta sau ce vei face cu ea cand va fi nevoie?

| AleexisViol3t a răspuns:

L-ai măsurat cu rigla?

| RaducanuAndrei a răspuns:

E foarte ok, putin peste medie si e la marimea ideala (medie: 13 cm; marimea ideala global: 14-15 cm).