| codx a întrebat:

Ce parere aveti de o fata care vrea sa faca sex la 14ani? (doar intreb)

42 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pacat de ea, rateaza sansa unei vieti frumoase

| madyddd a răspuns:

Ca e doar o fetita buna de o tavaleala de o noapte si atat!
Inconstienta, lipsa de educatie si autodistrugere.

| forever4you a răspuns:

Ce parere sa am? Ploade inconstiente! N-au altceva de facut decat sa-si distruga viata, are toata viata inainte sa-si inceapa viata sexuala, de ce asa devreme?

| mona a răspuns:

O parere nu prea buna

| DNSK a răspuns:

Paseste cu stangul in viata! la 14 ani inca te imbraca mama si tu visezi la sex. acum, te intreb eu pe tine: ce parere ai de un copil ce vrea sa faca sex?

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu e recomandat, cat despre o parere, crezi ca te va aplauda cineva? nu cu siguranta nu..asteapa sa fii pregatita atat fizic cat si psihic, nu trebuie sa faci ce fac unele fete inconstiente, asteapta macar varsta ideala cat de cat 17 ani.
O zi frumoasa sa aihappy

| DorelSudoru a răspuns:

E bine, oricine invata o meserie de mic in oricare masura

| irina_8165 a răspuns:

O parere proasta. eu la varsta aia inca ma jucam cu papusilelaughing. sfat nu faceti asta fetelor de 14 15 ani pentru ca riscati sa va pierdeti copilaria si pe la 20 de ani ce o sa m-ai plangeti dupa easad

| Azµre a răspuns:

Foarte bună... Atât de bună că sunt de părere că astfel de specimene, ne trage țara în jos.
Imoralitatea cutreieră această țară în lung și în lat, așa că nimic nu mă mai miră.

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Azµre):

Doamne dar tu chiar crezi ca numai in Tara asta, mica si neinsemnata, astfel de actiuni/cazuri sunt la activ?! Ca mereu te vad comentand (de rau) Tarisoara asta banala ca si cum nu mai la noi, in Tara, s-ar petrece astfel de cazuri ducand, usor dar sigur, la destrabalari, sa nu mai mentionez de potentiale riscuri majore d.p.d.v. al sanatatii fizice.
Ca nu prea se pune, la noi in scoli, accent pe educatia sexuala in randul adolescentiilor...asta-i alt ceva.

-Numai bine.

| Azµre a răspuns (pentru Jυsтℓσяγ):

Nu numai, dar ar trebui să fim un exemplu pentru alte țări...

| Jυsтℓσяγ a răspuns (pentru Azµre):

....Asa cum sunt dati perversii si cretinii aia de americani ca fiind un exemplu bun pentru toata Europa, pentru tot stolu'l?
In fine, fie ca tine.

-Numai bine.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nimic nu mai mira.
Adolescentele astea cred ca daca au libertate pot sa faca ce vreau. Tarziu inteleg ca-si strica sanatatea si de nu isi rateza viata pentru cinci minute de,, placre'''

| h3r a răspuns:

O mamă de bătaie nu vrea?

| Exilee a răspuns:

Merita tot dispretul deoarece mi se pare o rusine sa se gandeasca la ceva imoral de la o asemenea varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bine @Azµre. Ai spus pe sleau ce trebuia.
Nici parerea mea nu este buna. Din cauza unor fetisoare care cred ca totul sta in sex, totul merge de ripa.

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc, păi acesta e adevărul... Ce părere pot avea eu despre o fetișcană de 13-14 ani care face sex? Nici nu-mi pot imagina cum e posibil... la vârsta aia nici vaginul nu arată a vagin.

| caramela a răspuns (pentru Azµre):

Acum chiar ca e curios cum de nu ti-a sarit lumea in cap.

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

De ce? A pus punctul pe i si a spus adevarul clar.

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu am pus punctul pe i si am primit numai "complimente"

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Regret, nu am vazut acele mesaje. De fapt, nici nu stau prea mult pe aici.

| caramela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu aici e vorba, la o alta intrebare.dar asta e alta discutie.
O seara bunahappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru caramela):

Am inteles ca la alta. De asta am spus ca nu am vazut-o. O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Germania ai voie (adica este legal ) sa ai Sex la 14 ani dar parerea mea nu e prea buna big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O părere extrem de proastă, nu pot să suport când văd ce-au ajuns copiii din ziua de azi, la vârste aşa fragede să-şi înceapă viaţa sexuală, când aparatul reproducător nici măcar nu e format bine.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la tara? ori de la oras?

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Proasta parere! daca incepe la 14 ani, la 20 e buna de dus la Remat, atat de rulata si uzata va fi!

| DNSK a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

laughing))))))))))))))

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru DNSK):

big grin n-am gasit alta comparatiehee hee

| karsivan a răspuns:

Ca are doar prea multi hormoni si minte putina. Sa mai astepte macar 2 ani.

| Violente a răspuns:

Parerea noastra nu contează. Daca domnișoara ajunge la concluzia că la aceasta varsta fragedă este pregătită pentru SEX, atunci o face și își asumă bineînțeles consecințele.

La 14 ani ești un copil în clasa a șaptea care nu știe ce este un RADICAL, dar știe ce înseamna penetrarea, penisul și erecția.

Ți se pare normal? Eu zic să discuți astfel de lucruri cu mama ta, să vedem ce părere are. Este singura cu PUTERE de decizie asupra ta, te rog să te consulți cu ea.

| charleslouboutin a răspuns:

Eu zic sa te apuci de invatat si sa lasi prostiile.

| Cocîrlăndosu a răspuns:

Extraordinară! De ce, te mănâncă coţobu?

| Theaxniz a răspuns:

Nu pentru ca la 14 ani e prea repede, nu ma refer la tine poate nu ar trebui ca noi la 14 ani sa ne gandim la chestii din astea noi ar trebui sa ne concetram pe scoala si pe studile noastre ca sa avem o viata usoara, in Romania sexul poate incepe si de la 11 ani dar asa rapid poti avea de suferit

Răspuns utilizator avertizat
| raicard a răspuns:

Vrea senzatii noi.

| Azµre a răspuns (pentru raicard):

Vrea să experimenteze Cervicita să nu zic Cancerul la care este predispusă o astfel de ființă la vârsta de 13-14-15 ani.O penetrare mai profundă și mai dură poate duce lejer la un traumatism al colului uterin...prin traumatizarea acestuia se ajunge la Cervicită iar netratată prin modificarile patologice ce urmează duce și la cancer.
Dacă e să o iei așa sunt multe dezavantaje. Dar dacă nu ai cu cine să te înțelegi degeaba.

| NiKoLeT a răspuns:

O parere rea, deoarece e prea devreme, si apoi organismul nu e destul dezvoltat! Acest proces se recomanda la 18! Si mai bine sa mai rabde!

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Parerea mea este ca trebui sa isi vada de scoala nu de alte lucruri!

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

O parere am si eu, sa ti-o spun? Hai, fie:
E proas...ta, MACSIM!

| PandaBear7 a răspuns:

Am o parere fooooarte buna, sa o tina tot asa ca va ajunge bine.

| rebeca22 a răspuns:

Ca e panaramalaughing