| rita a întrebat:

Ce parere aveti de sexul anal, fetele? Nu am practicat niciodata. E doar o ipoteza despre care as vrea sa stiu, orice imi puteti spune imi va fi de ajutor.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Cel mai ciudat e ca se exprima pe aici si cei care nu au incercat... Sunt complet aiurea parerile ca fiecare gaura are rolul ei, ca e o perversiune, ca e scarbos, ca poti contracta boli samd. Toate denota lipsa de educatie sexuala si idei implantate artificial in creiere care nu vor sa gandeasca singure. Nimic din ce se face cu placere de catre cei doi (sau mai multi) parteneri nu poate fi injositor, pervers sau mai stiu eu cum.
Sexul anal, ca si cel oral dealtfel, este cat se poate de normal intr-un cuplu si oricine e curios ar trebui sa incerce. Sunt si femei care il savureaza si barbati carora nu le place (sunt unul dintre ei), insa e o prostie sa nu il incerci, macar sa stii unde te incadrezi. Sunt insa niste reguli de baza:
- trebuie facut numai si numai cu acordul ambelor parti si numai cu parteneri de incredere; daca il faci cu teama, mai ales prima data, sigur nu iti va placea. Mai mult, este de preferat ca macar primul partener sa fie unul tandru, nici intr-un caz amatorul de sex "salbatic".
- se face numai si numai cu prezervativ, daca se revine la normal sau la alta varianta se schimba prezervativul (sau se scoate, dupa caz). Vad ca femeile s-au gandit repede de ce boli le pot afecta daca fac sex normal dupa anal, dar nu s-au gandit deloc ca ii pot transmite partenerului o boala. Asta denota "altruism" si o educatie sexuala "solida" happy
- se face numai si numai cu lubrifiant (nu neaparat unul special, se poate si improviza - o crema sau un ulei de corp pot avea rezultate chiar mai bune), altfel pe langa durere existand si riscul unor fisuri anale
- chiar daca ii place, femeia trebuie sa aiba grija sa nu abuzeze, pentru a reduce riscul unor probleme medicale ulterioare. Frecventa maxima recomandata anterior (1 data pe saptamana) este una acceptabila.
- este recomandata o clisma inainte pentru a nu avea surprize cu adevarat scarboase.
In rest aveti curaj si experimentati, cel mai bine e sa aflati singuri ce va place si ce nu, nu asteptati sa va spuna altii ce e bine sa faceti in propriul dormitor.

30 răspunsuri:
| lacrimadeingeras a răspuns:

Nu e nimic interesant