| zombienuepf a întrebat:

Ce parere aveti desp copii de 14 15 ani care se ft de la varsta astastraight face?

Au cu ce?straight facece dq fac cu rama aia fara suprolling eyes

E ceva normal?thinking

Ce fel de riscuri sunt`happy?

Funda`thinking

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Copii fara educatie si prea libertini care fac asa ceva la o varsta frageda nu fac bine ceea ce fac. Riscuri sunt daca o fac fara prezervativ poate sa lase fata insarcinata sau sa transmita diverse boli.

| Rayyy a răspuns:

Bună!
Părerea mea personală este că totul provine din famile, din mediul în care au crescut, din educaţia primită. Dacă aceşti copii nu au beneficiat de anturajul şi sfaturile potrivite şi dacă au trăit într-o comunitate care i-a susţinut şi care i-au aprobat în astfel de relaţii, atunci sunt fără speranţă.
Pe lângă asta, mai intervine şi simtul realităţii. Oare ei s-au întrebat vreodată dacă e bine ce fac, dacă este în regulă să comită?
Nu mă îndoiesc că şi nonşalanţa şi naivitatea joacă un rol important în toate astea. Încrederea oarbă pe care o au în parteneri, şi ea este un factor dăunător.
Normal că nu este normal. Este de-a dreptul alarmant, sinceră să fiu. Iar în ceea ce priveşte riscurile, sunt multe. Folosirea anticoncepţionalelor şi în unele cazuri chiar a pastilei de a doua zi le dereglează fetelor activitatea hormonală, prezervativul se poate sparge şi astfel ele ajung însărcinate, se pot lua boli cu transmitere sexuală şi multe altele.
Dar asta este...trebuie să existe ceva care să se şi desprindă din banal, nu?

| Rayyy a răspuns:

@denisa:
Eu am crescut într-un mediu care sinceră să fiu, nu că nu mi-a permis, ci mai degrabă mi-a insuflat faptul că nu este bine să te apuci de astfel de chestii, că lucrurile astea îţi vor degrada educaţia şi statutul tău, ca persoană. Bineînţeles, mai există şi excepţii, însă să ştii că anturajul în care creşti şi psihologia care îţi este transferată, copil fiind, joacă un rol important în următorii tăi ani din viaţă.

Răspuns utilizator avertizat
| R_8074 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti mai decent, ca nu suntem la ghetou aici. Si e decizia lor si sa stii si tu ca da, au cu ce, odata ce le-a venit sperma (ca banuiesc ca la baieti te refereai)

| buburuza2 a răspuns:

HEII >:d<
Uiete eu am aproape 14 anii :X si sincer mi se pare super scarbos acum happy dar sa stii cei care fac asta nu se gandesc la riscurile pe care si le asumma happy mie mi se pare o nebunie curata happy si chiar vorba ta smug nu au cu ce mereu baietii se mandresc ca au aia mare, dar sa stii ca nu e asa ...nu ca as fi vazut` vre`o una dar imi dau seama la colegii mei laughing care se dau mari ca auu ceva magnific in pantalonii happy dar dupa parerea mea nu au nimic cum nici unele fete de varsta mea nu au nimic in sutien poate doar sosete thinking( stiu cazurii )laughing || funnda?

Răspuns utilizator avertizat
| bublegum a răspuns:

@ray. sa stii ca aceasta dorinta de sex a unora nu provine din educatia primita, parinti lor chiar se preocupa de ei, dar atunci cand ei pleaca la servicilaughing. prunci o iau razna laughing( ca doara nu or renunta parinti la servici )
de ex o pretena, de-a mea a facut-o la ea acasa cand parinti ei erau la lucru schimbu 3tonguebig grin
si multi ii zic la parinti ca merg afar cu preteni, cu bitele sau rolele. dar plec dupa garaje la tigara, bere si uneori si un futai laughing
sincer eu cred, ca depinde de temperamentul fiecaruia, big grin
mai rar parinti au vreo legatura cu obsesia copiilor lor pentru sexhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce riscuri? Imbatranesc prematur psihic si fizic plus CANCERUL de col uterin la fete. Da, intr-adevar, si eu ma crucesc si devin frustrata cand vad astfel de intrebari. Parintii nu au acordat importanta si/sau au scapat copiii din mana. Si atunci...ei au urmat modelele din jur si ce se promoveaza in ziua de azi. Curiozitatea, spiritul de turma, teribilismul si indiferenta. Dar acum imi pun eu intrebarea: cum poate fi oprit acest fenomen?