| carla_volea a întrebat:

Daca aveti copii, pana la ce varsta e normal sa ii inveliti inainte de culcare?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

D

8 răspunsuri:
| Dara a răspuns:

Fetita mea are 2 ani si 9 luni si am fost foarte surprinsa sa vad ca isi trage paturica si se inveleste singura(de vreo saptamana). Bineinteles ca eu o verific (uneori de cateva ori pe noapte), e prea mica sa se poata inveli bine.Probabil ca voi face asta si cand va fi mare, imi place sa o pup inainte de culcare, dupa poveste, cantecel... avem un adevarat ritual!

| LuS[z] a răspuns:

Daca il invelesti si la 13 ani nu e nici o problema pentru ca prin asta iti demonstrezi dragostea fat de coil si grija penntru el

| yami a răspuns:

Cred ca dc ar fi dupa noi am face asta pana s-ar casatori si dc s-ar putea si dupahappy. dar am citit intr-un articol ca un copil pana la 8 ani mai ai voie sa-l cocolosesti, dar apoi tb sa-i dai voie sa-si poarte singurel de grija, sa prinda incet, incet aripioarehappy.

| MihaiA a răspuns:

Asta nu va poate raspunde nimeni.
In functie de cum ia-ti invatat, acum nu poti nici sa-i invelesti pana la 40 de ani.
Pana la 7 ani ar fi parerea mea, dar depinde cum ia-ti invatat, depinde daca e fata sau baiat etc.
Nu puteti sa il inveliti mereu, pentru ca altfel riscati sa ajunga prea " mamosi " sa depinda foarte mult de mama lor, nu zic ca n-ar fi ok sa depinda de dumneavoastra, dar e un obicei pe care ar trebui ca in timp sa nu-l mai aveti, nici dumneavoastra nici ei.

| MihaiA a răspuns:

De ce nu? hai si la 40 de ani smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pina cind stau cu tine in casa. nu e frumos sa-i spui copilului tau noapte buna si sa-l invelesti chiar daca are 26 de ani?

| veronica_sanciuc a răspuns:

Pai atat timp cat nu ii rasfeti prea tare in rest...cred ca pana la orice varsta! (bine, recunosc, mi s-ar parea dubios sa locuiesti in continuare cu parintii dupa 30 de ani...)

| cristina_horea a răspuns:

Pe mine inca ma inveleste mama cand ma mai duc pe-acasa si mi se pare super-dulce! Nu cred ca e ceva deplasat, nu e ca si cand m-ar fi cocolosit si nici nu e ceva care sa dauneze!