| source a întrebat:

Ce parere aveti despre "carisma:?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ar fi trebuit sa postezi la Stiinta si Filozofie intrebarea ta,abordarea ar fi fost mult superioara!
Din grecescul kharisma,este talentul ridicat la grad de har,caracteristica tuturor oamenilor deosebiti.
Motzart a fost charismatic in muzica,Churchill in politica,Bruce Lee in arte martiale,mii,sute de mii de persoane a caror nume le spunem cu emotie si recunostinta,nu au trait degeaba,charisma lor a contribuit ca noua,azi,sa ne fie viata mai frumoasa, mai buna, mai sigura!

| source explică:

In dragoste iti trebuie si putina carisma, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carisma reprezinta un farmec aparte!