| LikeACandyxD a întrebat:

Ce parere aveti despre cuplurile care se despart si spun ca vor sa ramana prieteni dar de fapt nu vor? Considerati ca este o chestie care ti e de orgoliu? Credeti ca procedeaza corect si chiar nu ar mai putea fi un cuplu?

5 răspunsuri:
| Neinteresantul a răspuns:

Raman prieten pentru ca mai au nevoi trupesti. Si pana isi fac alti parteneri, apeleaza la cei vechi cand mai au nevoi. O data ce te desparti de o persoana, n-are rost sa te mai impaci cu ea. Voi fetele mereu vreti sa ramaneti prietene cu fostii vostri iubiti. Noi baietii vrem sa ramanem prieteni cu voi doar daca nu v-am iubit si mai vrem sa facem sex cu voi.

| raluk27 a răspuns:

Chestia cu "ramanem prieteni" se spune din dorinta de a nu-l rani pe celalalt. Si asa ambii au o stare de rahat cand decid sa se desparta (indiferent cine da papucii primul). Iar asta cu prietenii, vine sa aplaneze toata atmosfera nasoala, chit ca in concret "prietenia" in majoritatea cazurilor se va reduce la un salut mormait atunci cand se intalnesc pe strada. Oricum cred ca majoritatea prefera sa spuna chestia asta, decat "sper sa nu te mai vad niciodata, ever, never, adio".

| AugustinFiltru a răspuns:

Nu procedeaza corect!
Ei ar mai putea deveni cuplu!
Si da tine de orgoliu!

Funda ca am nevoie!

| HoTSaucE a răspuns:

Spun din propria experienta, si eu am patit asa sa imi propun sa raman prieten cu respectiva si nu prea s-a intamplat.De obicei unul dintre parti cauta sa gaseasca alt grup de prieteni, sa petreaca timpul ca sa uite de persoana cealalta...de salutat salut, insa dupa o relatie nimeni nu ramane prietenlaughing.

| Muggz a răspuns:

Nu prea ai cum sa ramai prieten cu cineva cu care ai avut o relatie, sentimentele nu dispar sau daca dispar o fac foarte greu, e mai bine sa isi petreaca timpu in grupuri diferite, uneori tine si de orgoliu alte ori nu, oricume mai bine sa pastreze o relatie distanta sa se salute da' nu prieteni happy