| florynna903 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care vor sa se marite fiind virgine (ca mine(am 18 ani))?

Răspuns Câştigător
| ioska a răspuns:

Am o parere buna,dar intodeauna exista un "dar laughing "
deci o o fata daca se culca prima data cu un baiat are sanse mici sa ramana cu el,deoarece nu stiu de ce,ele vor ceva "nou" vor sa mai incerce "ceva". casnicia ta nu o sa depinda de un himen, fii serioasa, sunt fete care au fost turbate la 16-17 ani,dar s-au calmat si sunt si fete care au fost linistite si odata ce au dat de puta nu au mai contat copiii, sotul si anii de casnicie si asa mai departe
ai grija te tine, aaaa si daca ai 18 ani cred ca esti capabila sa decizi happy

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E bine. Fac ceva bun dar tinand cont ca nu prea sunt virgine acum in lume.

| Jony123 a răspuns:

O parere foarte buna. Eu ca baiat sa ma insor cu o femeie virgina as fi super fericit si mandru, adica sunt sigur ca e o femeie care nu e curva, care nu inseala, foarte mult probabil una care e si gospodia, deci daca tu te mariti nu neaparat la 18 ani, poate la 20-23 de ani si daca esti tot virgina esti etichetata ca femeie buna de maritat care e serioasa, deci sotie de calitate inalta (HD).
In zilele noastre putine femei sunt virgine, si ca sa te mariti virgina si in noaptea nuntii sa de dezvirginezi e un dar, unul unic pentru sotul tau, unul cu o valoare sintimentala de neinlocuit!
Sfatul meu e sa ramai virgina pana in noaptea nuntii, atunci e cel mai sigur, fiindca el a zis deza DA

| MMihai a răspuns:

Bună! Dacă nu te măriți până la 24 de ani, o să îți începi viața sexuală înainte de căsătorie! Am o părere mizerabilă despre cele care își încep viața sexuală, înainte de 18 ani.

| lolly a răspuns:

O parere foarte bunahappy Pastreaza-ti ideea daca dai de iubitul ideal pentru tinehee hee

| ana_2556 a răspuns:

Este foarte FOARTE bine ca la 18 ani esti inca virgina. Dar de a ramane virgina pana dupa casatorie nu stiu ce sa zic. Am intalnit foarte multe cupluri care s-au despartit pentru ca nu erau compatibili in pat, pur si simplu nu se completau, nu se potriveau, nu se simteau bine. Deci eu una nu mi-as asuma riscul asta. Asa cum inainte sa te casatoresti stai cu persoana respectiva cativa ani, ca sa il cunosti, sa vezi cum gandeste sa vezi ca va potriviti in majoritatea aspectelor(hobbyuri, filme, calatorii, carti, viziunea asupra lumii sau mai stiu eu ce), sa fiti ambitiosi amandoi, nu unul care vrea sa ajunga cat mai sus, mastere, doctorate in strainatate, sa isi faca o cariera si celalalt sa fie fara liceu si sa nu lege doua vorbe, asa e normal sa va completati si in pat. Pana la urma o casatorie tine o viata si daca seara cand sunteti intimi nu te simti bine, nu iti place sa faci ce ii place lui(poate el e foarte deschis la orice, e mai kinky, ii plac lucrurile mai extreme si tu nu ai accepta niciodata asa ceva), atunci in timp unul din voi, sau amandoi veti fi frustrati ca nu vi se ofera ce aveti nevoie.
Asta este doar parerea mea, si ceea ce as face(sau nu as face) eu. Inainte de casatorie sunt multi pasi care consider ca trebuie parcursi: sa ma respecte, sa ne potrivim, sa ne iubim, sa ne completam in pat, sa locuim impreuna un timp sa vedem ca nu ne scoatem ochii in acelasi apartament, sa ne descurcam singuri, numai noi doi.
Again bravo ca la 18 ani inca esti virginawinking

| VacutzaRoscata a răspuns:

Foarte bine

| pwp a răspuns:

E alegerea lor

| Leon a răspuns:

Sal, si tu ce vrei sa faci ca n-am inteles: sa te casatoresti cat mai repede ca nu mai rezisti sau cum? Ia exemplu de la @Elena si poate te mai gandesti

| GuitarGirl123 a răspuns:

Respect! happy

| Anonim_7591 a răspuns:

Majoritatea raspunsurilor la aceasta intrebare sunt si vor fi de genul"excelent! foarte bine! felicitari! sunt niste inteligente.blah blah"
Nimeni insa nu se gandeste cate dintre femeile din Romania chiar pun in practica. Daca tu asta iti doresti... sper sa ai vointa sa reusesti ce tiai propus.tongue
Eu nu spun ca ceea ce gandesti tu este gresit ba din potriva este foarte bine dar din pacate, multe fete isi dau virginitatea doar pentru a nu se supara prietenul, prin masturbare, pentru a nu fi mai prejos de celelalte...

| Elena_9049 a răspuns:

Nu stiu ce sa te sfatuiesc ...doar sa n-ai vreo surpriza m-ai tarziu si sa regreti.

| crisbella a răspuns:

Dar poate nu o sa fi compatibila cu sotul tau, si dp aceea ce o sa faci...thinking, tu decizi

| BlaBlaa a răspuns:

Felicitari...insa ai grija in privinta alesului. daca e unul gelos, neincrezator, ai mare sanse sa nu fii crezuta cand spui ca esti inca virgina. deeeci, abstinenta ta ar putea fi cam...inutila.
pe de alta parte, in ziua de azi e greu sa ai o relatie stabila daca nu exista si sex.
chiar crezi ca poti gasi un baiat sa te iubeasca cu adevarat si sa-ti respecte decizia de a fi "fata mare pana-n noaptea nuntii"? daca da, felicitari... daca nu, mai gandeste-te la ceea ce vrei cu adevarat si la sansele de a se adeveri.
bafta!

| calin3003 a răspuns:

Dar dc vrei sa te maritzi la varsta asta? nu esti destul de matura

| DeeaDeeutza a răspuns:

Nu e nicio problema. Daca si-a gasit perechea de ce sa ne impotrivim? Lasale sa se marite:X poate nu sunt gata inca smug si ce. o sa sa faca cu alesul

| Trolliţă a răspuns:

Felicitari! Mi se pare foarte bine ca mai esti virgina. Se vede canu esti curva sau mai stiu eu. TE felicit si cum a zis si BGD, tin'eu pana in noapte nuntii.

| xDudeee a răspuns:

Nebuneee!

| Lucian_4323 a răspuns:

Bravo tie. Te felicit si felicit toate fetele care sunt virgine la varsta ta...

| fripturici a răspuns:

Foarte bine, felicitarile mele ca doresti acest lucru. Sfat pentru asta: casatoreste-te cat mai curand (adica pana in 21 de ani) ca pe urma o sa apara probleme si oamenii poate o sa te considere fata batrana si nu vrei asta.

Si FOARTE IMPORTANT e ca tu sa-ti pastrezi puritatea sufleteasca si dupa casatorie, adica sa nu devii la modul: gata domne, acum stiu si nu mai conteaza ma culc si cu 3.

bafta.

| Farcas_Florin_1977 a răspuns:

O parere buna