| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti? Imi place mult de un bait dar mi-e teama sa ii spun desi eu stiu ca ma place. Ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sa-i spui! Mai ales daca sti ca si el te place.

| Miley a răspuns:

Pai daca te place si nu ti-a spus inca inseamna ca e rusinos si ii e teama sa iti zica din cauza de cum ai reactiona ...Incearca sa flitrezi cu el asa isi va da seama ca il placi si nu ii va mai fi teama sa iti spuna si scapi tu de rusinewinkingincearca.

| ofataoarecare_2381 a răspuns:

Sti sigur ca te place? atunci e foarte simplu invita-l undva la un suc sau pe afara zi ca nici o prietena de a ta nu poate iesi (sunt prea ocupate) iesi vorbeste cu el arata-i ca poate avea incredere in tine ( intreaba-l ce filme ii plac, ce carti ce muzica etc etc) cand te conduce acasa intreaba-l daca mai iese si maine, daca crezi ca esti pregatita sarutal (sa nu fie pe neasteptate apropiete usor de el daca e pe neasteptate s-ar putea sa devina rusinat sarutal doar daca vrea si el), daca nu dai un pupic pe obrazwinking

succes. sper ca te.am ajuatbig grin:*

| Name2 a răspuns:

Daca stii ca te place nu ar fi o problema. Fii indrazneata. Ce s-a intamplat cu Malina din clasa? Poate ca si lui ii este teama de reactia ta. Fa-ti tu curaj si spunei.va fi mai bine asa

| Isa_5295 a răspuns:

Pai daca stii ca si el te place nu vad care ar fi problema. ar trebui sa vorbesti cu el. si daca nu esti sigura de faptul ca el te place ar trebui sa vorbesti cu el. sa-l intrebi si daca nu ai tupeu atunci poate jucati ceva gen : "5 intrebari" sau "adevar sau provocare" si asa poti afla tot ce vrei dar varianta "buuna" ar fi sa vorbesti cu el.impreuna o puteti rezolvaa.
BAFTA ^^

| InFlaMeS a răspuns:

))). esti atit de draguta cu intrebarea ta, incearca sa-i faci aluzii, fa-i ochisori, afla unde el isi petrece timpul apari si tu pe acolo, asteapta e sa faca primul pas, tu doar trebuie sa-l indrepti spre ea, sa-l impigi putin!
Succes

| pustoaica_5803 a răspuns:

Daca stii ca si lui ii placi ii po-ti da semne ca si tu il placi big grin
asa o sa-si dea seama...succeswinking