| justifyme a întrebat:

Ce pot face? :

ma simt rau

nu-mi vine sa mananc nimic

mereu cand ma gandesc la el simt ca am fluturi in stomac

am incercat sa-l uit dar nu pot, totul imi aduce aminte de el, el imi e si coleg

nu am fost impreuna dar stiu ca nu o sa am sanse ( e cel mai iubit baiat din clasa )

ce se intampla cu mine? cand il vad imi vine sa il sarut laughinglaughing

cum pot totusi sa il cuceresc? macar fetele sa moara de ciuda ca e al meuhee hee

v-am mai zis : el imi face cu ochiu' doar mie si imi zambeste cand ma uit la el, cand vorbim se uita adanc in ochii mei iar mie imi vine sa clipesc iar dupa ce clipes si ii zambesc, el imi zambeste asa mai special, cuceritor

va rog, ajutor!

funda+vot

Răspuns Câştigător
| ThePunisher a răspuns:

Leaga si tu doua vorbe, incepe o conversatie cu el. Dar nu mi-e clar, tu vrei o relatie cu el pentru ca iti place de el, sau pentru ca vrei sa fii invidiata de alte fete? Daca invidia celorlalte e rationamentul inceperii unei relatii cu acest baiat, inseamna ca iti pasa mai mult de ce cred ceilalti despre tine, decat de ce simti tu in sufletul tau. Gandeste-te bine ce iti doresti de fapt, si de-abia apoi actioneaza in consecinta.

3 răspunsuri:
| Viviluka a răspuns:

Pai iti este coleg din cate am inteles.Pai este foarte usor.Intreaba-l intr-o zi ce teme ati avut la o materie. Apoi a doua zi ii multumesti pentru tema. Poti sa il inviti sa va plimbati stiu eu unde. Sau poti sa invatati impreuna ( bine asta nu prea merge daca nu sunteti tocilarii ). Incearca sa te bagi in seama cu el.Sau uite fa asa : Iati cativa colegi si iesiti la iarba verde undeva in parc.Incearca sa faci poze cu el sa va jucati stati pe iarba chestii

| withoutmoney a răspuns:

Poate sa zambeaca politicos privirilor tale nu este obligatoriu sa fie un zambet cuceritor.Nu stiu cati ani ai dar iti dau eu o metoda care functioneaza mereu in situatiile de genu cand fetele RAMAN FARA SPERANTE(am simtit-o pe pielea mealaughing). Vorbeste cu el putin cate putin nu fortat sa pari disperata, doar sa stai mai mult prin priajma lui.Nu te grabi mai intai vorbeste cu el subiecte legate de scoala o perioada pana stabiliti o mica relatie de amicitie pentru ca poate fi destul de riscant pentru reputatia ta.Castiga o intalnire cu el apoi bate`i subtil apropouri "indraznete"(poate maine ne facem temele impreuna daca esti singur acasasmug, sau, poate vii in weekend la mine sa vedem un film daca o sa fiu singura acasasmug)(daca ai ajuns la el in casa sau a venit la tine acasa deja jocul e castigat. Tine minte ca nu trebuie sa mergi mai departe de un "french kiss" cel mult daca ai o bluzita in plus pe tine sa o dai jos timp ce va sarutati sa ii dai impresia ca era sa faceti sex apoi opresti brusc totul gen "vai am uitat trebuia sa fiu la"." de la ora 5 si e 5 si 10, sau daca e noaptea pur si simplu te opresti si pelci acasa(in nici unc az nu trebuie sa ii dai explicatii sau macar sa nu te pierzi in detalii))fii putin mai " devil "Joaca`te cu el! dupa asta o sa vina el la tine daca nu e atat de prost incat sa nu isi dea seama ce voiai sa insinuezi.Mare atentie VOREBE NU FAPTE! Il duci unde vrei, el o sa ajunga sa te sarute(daca nu o face el si vezi ca iti ofera a 2-a intalnire saruta`l tu) sa vrea mai mult dar tu ii dai cu bucatica.Il duci asa putin cate putin pentru a`ti oferi o sansa de a-l face sa te palca.Trebuie sa ii arati ca tu esti premiul nu el. Daca faci totul asa cum am zis eu o sa primesti ce iti doresti sau amcar la un nivel multumitor. Daca esti printre cele mai frumoase din clasa nu o sa ai nici o problema iar totul o sa mearga ca pe roate,iar daca esti printre cele de la coada incearca sa o iei usurel, oricum nu cred ca o sa ai probleme pari fata isteatatongueDaca iesi cu el deja fetele mor de ciuda nu mai zic daca te sarutawinkingSa ai mai multa incredere in tine nu te gandi la el ca la iubirea vietii tale, pentru ca o as ai emotii si nu o sa gandesti limpede.Gandeste`te ca in 5 min mai trec 100 ca el.Daca nu iti vorbeste cum ai vrea tu nu iti fa probleme ca nu reflecta nimic asta, majoritatea baietilor prefera mai mult sa asculte si sa intervina doar aoclo unde simt nevoia. Daca vezi ca nu are chef de vorba si tu totusi ai vrea sa vorbesti cu el vorbeste`i chestii la care nu il face obligat sa raspunda sa intervina pentru a putea continu(sa nu il iei ca pe un defect al baietilor pentru ca asta o sa se schimbe in timp si nu o sa stii cum sa il faci sa taca). Sper sa ti-am dat indicatii utile.E unul din subiectele despre care as putea scrie 7 romane am incercat sa "inghesui ideile sper sa intelegi tot ce am vrut sa zic"laughingBafta si multa rabdare!

| BaddGirrl a răspuns:

Ce mai astepti sari pe el laughing