| danytkd13 a întrebat:

Ce produce atractia dintre un barbat si o femeie? FUNDA pentru cel mai explicit raspunshappy

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Uneori dragostea, alteori curiozitatea - dorinţa de a cunoaşte ceva diferit, setea de aventură sau uneori, cum au zis şi ceilalţi : hormonii.

| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

In limbaj biologic-o cantitate mare de hormoni.In perceptie umana realizezi ca esti viu si nu mort asa cum credeai

| St_Gaby_1983 a răspuns:

So luam usor la inceput o sa fie dragoste cand nu suportati sa fiti despartit nici macar pentru o secunda apio la o perioada de aproximativ 3-4 ani de relatie poate apare un copil sa mai devreme, la o peroada nu indepartate aproximativ 8-9 ani dupa copii incepeti cu certuri cauzate in mod frecvent si in majoritatea cazurilor de bani ori ca sunt prea multi ori prea putini. aceste perioade fluctueaza de la o situatie la alta pana cand in final va gasiti echilibrul vietii si regretati toate certurile si neintelegerile cauzate in anii tineretii, va mai jurati credintele inca o data " pana cand viata ne va despartii" si ajunge perioada cand trebuie sa va luati ramas bun unul de la celalalt and RIP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HORMONI? La modul cel mai fizic și științific. Ceva din creier care te face să o iei razna și s-o numești atracție, iubire.

Dacă ți-aș da acum răspuns cu gândul de visătoare și scriitoare(în devenire) nu mă dau ce nu sunt, deci urmez pași către scriere cât mai profi (poezii și romane, dar încă nu am publicat nimic) deci nu mă pot numi încă scriitoare cu acte în regulă, revenind, dacă ți-aș da un astfel de răspuns, ar trebui să citiți o mie de ani. O să mă înjurați că scriu atât. laughing) O să vrea TPU să mă arunce de aici.

Dar zic totuși să încep... mai bine să-mi pară rău că am făcut ceva decât că nu...

Ooo, atracția dintre un el și o ea, e ceva plin de mister, ceva ce poți să trăiești cu o mie de persoane, dar tot nu vei putea descrie cu lux de amănunte ce este treaba aia. E ceva ce vine fără să întrebe, fără să ceară voie, se instalează ca un parazit pe ascuns și când ți-e lumea mai dragă vă atacă, asta dacă e să fie reciprooc, vă atacă și nu mai pleacă. Mă rog, dacă e doar atracție fizică se duce mai repede, dacă e și fizică și mentală/spirituală, spor la tot ce va urma, iar dacă se va mai încheia și prost, poftă bună la înghețată și alcool. laughing) O să ai nevoie.

Atracția dintre un el și o ea, că sunteți religioși sau nu, cred că e uneori ca un Adam și o Eva, acel Adam creat din lut își caută coasta aia pierdută pentru eternitate, iar coasta aia, Eva îl caută cu disperare, ca să se întoarcă acasă la ceea ce cunoaște, lutul nu e întreg fără coasta lui, coasta lui e rătăcită fără lutul ei.

El și ea care se atrag, din toți, e ceva ce nici hormonii nu mai pot face față, sunt depășiți, micuți când chiar iubirea te atacă și nu-ți mai dă pace. Când inima s-a mișcat, creierul și hormonii lui s-au dus dracu, s-au dus dracu și argumentele, s-au dus dracu și rațiunile, ai pierdut realitatea, faci din acea atracție/iubire noua ta realitate, până și cel mai banal om, când te atacă ceva de genul te-ai dus dracu, devii ori nebun ori copil ce nu mai gândești rațional. E și frumos și urât. Frumos pentru că poți simți așa ceva, urât pentru că se mai distorsionează din realitatea pură și uneori poți ajunge dezamăgit/ă de situație pe parcurs ce se mai estompează din atracție/iubire, orice început trebuie să aibă și un final sau o estompare. happy

Sper să fii rațională și să nu ajungi să simți vreodată ceea ce am descris eu cu mintea de scriitor, ci doar cu mintea plină de hormoni, să fii conștientă că hormonii există, trăiești cât trăiești cu ei și când pleacă nu se mai simte chiar așa. Dacă o vei simți pe a doua descriere, uhhh, spor la supraviețuit. Nu zic că la început va fi intens, fascinant dar când se va încheia sau se va schimba ceva vei ajunge dezamăgită, îndurerată, pierdută, uitată, ucisă pe interior.

| jupiterestru a răspuns:

Produce o relatie, un copil, produce multe.